fot. flickr.com/EpiskopatNews

Kościołowi w Polsce przydaje się otwieranie okien przez Franciszka

Dokądkolwiek przyjeżdża, Franciszek otwiera okna, żeby troszeczkę przewietrzyć pomieszczenia, które są czasem bardziej lub mniej zastane – ocenił na antenie TVN24 dominikanin o. Maciej Zięba. Teolog i publicysta dodał jednocześnie, że "Kościołowi w Polsce takie otwarcie okien się przydaje".

Reklama

Na pytanie o to, czy wizyta papieża Franciszka to wyzwanie dla katolików w Polsce, o. Zięba odparł: „Wyzwaniem dla katolików w Polsce jest Chrystus, bo to jest wyzwanie, które mówi, że jesteś ciągle jeszcze w drodze, jesteś grzesznikiem, musisz się nawracać, musisz więcej dawać z siebie miłości. Franciszek to przypomina, o tym mówi, i to się zapisuje w milionach serc”.

Dominikanin polemizował z opinią, iż Kościół w Polsce jest „skostniały”. „A skąd się wzięło te 600 tysięcy ludzi na Jasnej Górze w dzień powszedni, roboczy?” – pytał dominikanin dodając, że tak wysoka frekwencja jest zasługą Franciszka oraz, że każdy wikariusz Chrystusa wyzwala w Polsce ogromną energię.

O. Zięba zauważył też, że biskupi z entuzjazmem mówią o spotkaniu z Franciszkiem, chociaż według wszystkich oczekiwań powinni byli raczej zacisnąć wargi. Podkreślił, że katolicyzm jest rzeczywistością bogatą, tymczasem pokazuje się go jako bardzo powierzchowny, polityczny, jednostronny.

Reklama
Reklama

„To jest jakiś fragmencik prawdy i trzeba ten fragmencik przyjąć, ale na szczęście dziś ta młodzież pokazuje, że jest dużo inaczej” – ocenił dominikanin.


zeidk / Warszawa

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę