Frassati w Poznaniu

W dniach 14-16 lipca relikwie bł. Piotra Jerzego Frassatiego będą w Poznaniu. Na uroczystości związane z tym wyjątkowym wydarzeniem zapraszają Duszpasterstwo Akademickie Morasko, Dominikanie Poznań oraz Stowarzyszenie „Accademia Frassati”. Swoją obecnością uświetnią je również znamienici goście, w tym rodzinna Frassatiego, Krzysztof Antkowiak, Aleksander Machalica oraz goście z Włoch.

Reklama

Będzie to okazja zarówno do wspólnej modlitwy, jak i do bliższego poznania postaci błogosławionego. Posłuchamy fragmentów listów Piotra Jerzego i obejrzymy film o historii współczesnego cudu, który dokonał się dzięki wstawiennictwu Frassatiego. Szczegółowy plan znajduje się na stronie frassati.pl

Poznań stanowi wyjątkowy punkt na trasie peregrynacji relikwii Frassatiego po Polsce. To tu znajdują się jedne z najprężniej działających w naszym kraju ośrodków, inspirujących się życiem błogosławionego. Już w roku 1985 powstała w Poznaniu Fraternia bł. Pier Giorgio Frassatiego. Założona została ona przez o. Stanisława Dobeckiego OP i działa do dziś!


Zobacz inne miasta, w których pojawią się relikwie bł. Pier Giorgia

Reklama
Reklama

Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że coraz więcej młodych ludzi w Poznaniu chce poznawać Pier Griorgia i podążać w życiu za jego przykładem. Dzieje się tak dzięki działalności Duszpasterstwa Akademickiego Morasko im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego oraz za sprawą jego duszpasterza, ks. Mateusza Napierały. To na jego prośbę 25 stycznia 2013  ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, ustanowił Pier Giorgia patronem DA Morasko. Jeszcze tego samego roku udało się pozyskać relikwie błogosławionego, które 8 grudnia przez metropolitę zostały wprowadzone do duszpasterstwa w obecności siostrzenicy patrona, Wandy Gawrońskiej oraz wieloletniej ambasador RP przy Watykanie Hanny Suchockiej.

Oropa2015Od tego czasu duch Piotra Jerzego jest coraz silniej obecny w Poznaniu. Dzięki inicjatywie DA Morasko i we współpracy z Wandą Gawrońską powstała strona internetowa frassati.pl. Zostało też powołane Stowarzyszenie „Accademia Farassati”, którego celem jest kształtowanie świadomych postaw społecznych oraz aktywne uczestnictwo środowiska akademickiego w życiu publicznym i kulturalnym. Oczywiście poprzez wzorowanie się na osobie Pier Giorgia. Zespół Miłosierdzie działający przy DA Morasko przygotowuje obecnie płytę, która będzie poświęcona osobie błogosławionego, a w dniach 14 do 21 maja 2017 r. odbędzie się w Poznaniu pierwszy Festiwal Frassatiego.

Wszystkie te działania są dowodem na to, jak bardzo postać Piotra Jerzego Frassatiego może współczesnego człowieka ciągle zachwycać i pociągać. Dla wielu już stał się inspiracją i wzorem do naśladowania. Ci zaś, którzy jeszcze nie zostali przez niego pociągnięci verso l’alto („ku górze”) najprawdopodobniej po prostu jeszcze go nie poznali. Jednak już za chwilę będzie doskonała okazja, by nadrobić wszelkie braki w tym zakresie. Wykorzystajmy tę niepowtarzalną szansę!

Reklama
Reklama

Patrycja Wysocka

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę