Nasze projekty

Byłeś na ŚDM w Krakowie? Panama czeka na Twoje wspomnienia

Organizatorzy najbliższych Światowych Dni Młodzieży w Panamie zapraszają młodych ludzi z całego świata do nadsyłania krótkich świadectw i wspomnień związanych z udziałem w poprzednich edycjach tego spotkania. Dzięki inicjatywie nazwanej #MyWYDExperience, można przeczytać m.in. tym, jak pielgrzymi wspominają swój pobyt w Polsce w 2016 r.

Reklama

Jak wyjaśniają pomysłodawcy #MyWYDExperience, ta inicjatywa jest nietypowym sposobem odliczania ostatnich stu dni, jakie pozostały do spotkania młodzieży ze wszystkich kontynentów w Panamie. Każdego dnia na stronie panama2019.pa publikowane jest jedno spośród nadesłanych świadectw. Sto świadectw zebranych podczas studniowej akcji, zbierze się na obraz tego, jak dawni i obecni pielgrzymi postrzegali swój udział w spotkaniu z papieżem i rówieśnikami. Autorzy wspomnień, którzy nie pozostają anonimowi, ale zgadzają się na publikację swoich imion i nazwisk, często piszą o przełomie w życiu, związanym z ŚDM.

– Chcę zacząć od tego, że jestem synem marnotrawnym. Zostawiłem Kościół, trwając w grzechu, przywiązując się do spraw przyziemnych. Pewnego dnia powiedziałem sobie, że chcę wrócić do domu mojego Ojca. Moje nawrócenie zostało umocnione przez udział w ŚDM Kraków 2016, w czasie Roku Miłosierdzia. Wyobraźcie sobie, jak doskonały jest Bóg! Przyjął mnie w Roku Miłosierdzia, a podczas ŚDM przeżyłem niezapomniane chwile. Jedną z nich było czuwanie z papieżem i dwoma milionami młodych ludzi, którzy klęczeli przed Jezusem – pisze Emerson Santos z Salwadoru, jeden z uczestników akcji #MyWYDExperience.

Do akcji można dołączyć dołączyć, wysyłając swoje świadectwo za pośrednictwem specjalnego formularza, dostępnego na oficjalnej stronie ŚDM Panama 2019. Koordynatorzy projektu zapowiadają, że skontaktują się z autorami tekstów wybranych do publikacji.

Reklama
Reklama

Główne wydarzenia 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem “Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. Posłania wieńczącej spotkanie.

Dni w Diecezjach, które poprzedzą spotkanie w stolicy kraju, odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, a także sąsiedniej Kostaryki. Ze względu na skomplikowaną sytuację społeczno-polityczną, z organizacji Dni w Diecezjach wycofała się Nikaragua, pomimo wielkiego zaangażowania tamtejszych diecezji i zaawansowanych przygotowań do przyjęcia pielgrzymów.

 

Reklama
Reklama

KAI/ad

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite