Nasze projekty
Aleksandra Glińska

Żyć wiarą na co dzień, nie tylko od Święta

„Gdziekolwiek będziesz Znajdziesz nowe początki, jeśli zejdziesz ze znanejReklama Reklama i dobrze wydeptanej ścieżki Zakręt ścieżki – i oto świat  znajduje się u twych stóp, Przeczytaj również “Smutek miesza się z wdzięcznością”. Przyjaciele wspominają ks. Pawła Mieleckiego „Słowo Boże jest proste. Trzeba się tylko na nie otworzyć” Papież prosi o modlitwę w intencji Ukrainy. „Domagam […]

Reklama

„Gdziekolwiek będziesz

Znajdziesz nowe początki,

jeśli zejdziesz ze znanej

Reklama
Reklama

i dobrze wydeptanej ścieżki

Zakręt ścieżki – i oto świat  znajduje się u twych stóp,

następny zakręt – i znajdujesz się w ciemnym wąwozie.

Reklama
Reklama

Zawsze na twojej drodze będą nowe rzeczy,

które zobaczysz, których dotkniesz, posmakujesz.

Taka będzie droga, którą wybierzesz.

Reklama

To będzie twoje szczęście, twoje życie”

Helen Exley

W życiu wszystko się zmienia, a każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Boże Narodzenie to początek… Naszą drogę wiary możemy porównać do spirali. Znaczy to tyle, że żyjemy od jednego zakrętu do drugiego. Jedynie Bóg jest prostą drogą i będzie z nami zawsze. Potrzeba tylko tą Jego obecność odkryć i właśnie po to są Święta Bożego Narodzenia. Aby odkryć tę obecność i prostą drogę.

Szukamy prawdziwego szczęścia, szczęścia, którego nie da się kupić za pieniądze i wór prezentów. Trzeba być sobą, nikogo nie udając, nie poświęcać marzeń dla własnego wygodnego życia. Nie można bać się podejmować ryzyka próbowania, kochania, dawania siebie innym. Boże Narodzenie jest właśnie po to po by realnie poczuć bliskość innej osoby, czasami nawet nieznanej i bardzo od nas różnej. Puste miejsce przy wigilijnym stole przypomina nam o tym. Nie warto tworzyć podziałów, nie warto kłócić się. Warto w bliźnim zobaczyć rodzącego się Jezusa.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem rozbudzenia w nas na nowo wiary dziecka Bożego, miłości płynącej ze spotkania z żywym Jezusem, dawania i dzielenia się sobą z innymi. Czego wszystkim i też sobie, życzę.

Zainspirowałam się wierszem Helen Exley – angielskiej pisarki, która tworzy zarówno dla dzieci jak i „młodych dorosłych”. W 1976 roku, wspólnie z mężem Richardem, założyła wydawnictwo Helen Exley Gift Books and Helen Exley London. Brała udział w kampanii przeciwko polityce apartheidu w Republice Południowej Afryki. Polityka ta polegała na dzieleniu ludzi ze względu na kolor skóry, przynależność rasową, płeć. To niestety nadal się dzieje.

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite