Jak się ogrzać w mroźne dni

Choć prognozy zapowiadają ocieplenie, to przez najbliższe kilka dni nie opuszczą nas temperatury ujemne. Jak zatrzymać ciepło w mroźne dni? Oto 7 krótkich wskazówek.

Reklama

Nie wychodź z domu bez śniadania

Aby się ogrzać ciało potrzebuje energii, a znaleźć ją można w pożywnym śniadaniu. Podaruj sobie energetyczny posiłek przed wyjściem z domu. Na poranki szczególnie dobre będą owsianki, płatki na mleku oraz kasze i banany, które wspomogą wchłanianie witamin.

Reklama
Reklama

Postaw na wygodę

Zimą warto odpuścić elegancję i szyk na rzecz ciepłych i wygodnych ubrań. Najlepiej będzie się ubrać „na cebulkę”, by w każdej chwili móc dostosować ubiór do warunków otoczenia. Jednocześnie zadbaj o to, by zakryć wszystkie części ciała, zapewniając im ciepło.

Reklama
Reklama

Polub przyprawy

Niektóre z przypraw nie tylko podnoszą walory smakowe, ale również świetnie rozgrzewają. Kardamon, cynamon, chili – to tylko niektóre z nich. Możesz je dodawać do posiłków i gorących napojów.

Reklama

Gorąca hebrata nie musi być nudna

Jeśli pijesz dużo herbaty, możesz i ten rytuał uczynić jednym z kroków do dbania o ciepło i zdrowie. Poza popularną cytryną i miodem polecamy do herbaty dodać pomarańczę i imbir – ten z kolei ma również działanie uodparniające. Dobrym wyborem będzie też mocno rozgrzewający sok malinowy.

Zupa na obiad

Poza pożywnym śniadaniem warto też zadbać o ciepły posiłek w ciągu dnia. Najlepiej, by była to zupa, ale bez śmietany i tłustych dodatków. Szczególnie polecamy kremy warzywne – pełne witamin i błonnika.

W zdrowym ciele…

Nie jest tajemnicą, że aby się rozgrzać, wystarczy po prostu trochę się poruszać. I choć mroźne dni wręcz zachęcają do siedzenia w ciepłym łóżku pod kocem, podejmij wyzwanie. Nie musisz wychodzić z domu, by wykonać kilka prostych ćwiczeń. Sport na mrozie również nie będzie groźny, jeśli tylko odpowiednio się ubierzesz.

8 przytuleń

Nic nie rozgrzewa tak dobrze, jak drugi człowiek. Podobno 8 przytuleń dziennie potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania, zatem zimą ta liczba na pewno rośnie. Nie szczędź czułości swoim bliskim – utrzymujcie ciepłe relacje!

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę