W pułapce wojny

Lipiec 2013 roku. W Syrii - kraj na Bliskim Wschodzie – zapanował chaos i trwają walki pomiędzy trzema stronami: syryjską armią, Wolną Armią Syrii i grupami radykalnymi. Kraj, w którym zamieszkuje około 92% wyznawców Islamu, a zaledwie 6-7% stanowią chrześcijanie, boryka się z bezrobociem, brakiem wzrostu gospodarczego. W ostatnich miesiącach pochłonięty jest wojną, w której giną najsłabsi i po raz kolejny walka o wolność pochłania zbyt wiele ofiar.

Reklama

Rewolucja, która miała przywrócić dla kraju demokrację, stała się pretekstem dla muzułmańskich ekstremistów do niszczenia chrześcijan. Z tego powodu wielu z nich musiało pozostawić całe swoje życie i uciekło do Libanu. Działająca na terenie Syrii grupa terrorystyczna – Al. Nusra wykonuje wyrok śmierci na tysiącach chrześcijan, którzy pozostali w kraju. Każdy musi wybrać jedną ze stron konfliktu, inaczej bezstronny jest zabijany. To pułapka, w wyniku której każdego dnia chrześcijanie są porywani lub zabijani, a miejsca kultu niszczone. W kraju wybuchła wojna, coraz częściej nazywana religijną. Jak więc wygląda życie w Syrii, o ile o takim można jeszcze mówić?

„W pułapce wojny” – kolejny film z serii „Prześladowani, Zapomniani”, zrealizowany przez Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu.

Reklama
Reklama

 

Agnieszka Mazur

SWM Młodzi Światu

Reklama
Reklama

Salezjański Wolontariat Misyjny / Salesian Missionary Voluntary Service
MŁODZI ŚWIATU / YOUTH FOR THE WORLD
www.swm.pl | wioskiswiata.org

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę