SACROLABORKI: 6 prawd wiary. Odcinek 2: Bóg jest sędzią sprawiedliwym

Ta prawda wiary może przysporzyć naszej wyobraźni nie lada kłopotu. Możemy sobie wyobrazić Boga, jako sędziego z długą brodą, który bierze nasze dobre oraz złe uczynki i z dokładnością aptekarza odmierza je na wadze dobrych i złych uczynków.

Reklama

Ten obraz sędziego jest nam dany, żebyśmy uwierzyli  i zrozumieli, że każdy nasz czyn, dobry lub zły, ma swoje konsekwencje. I będziemy musieli za swoje czyny odpowiedzieć po śmierci. Warto, przyglądając się tej prawdzie wiary, zobaczyć jaki to jest Sędzia – To będzie sprawiedliwy Sędzia. Ten obraz ma nas uspokajać, a nie budzić strach.


Czasem można się spotkać uwagą, żeby na ambonie za dużo nie mówić o sądzie wiecznym, nie mówić o karze piekła ognistego – żeby ludzi nie wystraszyć. To fałszywy trop. Warto przypominać, że Bóg, jak ojciec, chce nas wychowywać. Mówiąc o karze nie chce nas straszyć, ale chce powiedzieć – uważaj na to co robisz, uważaj jak żyjesz, bo poniesiesz konsekwencje w przyszłości. Twoje niebo lub piekło jest w zasięgu twojego działania. Warto o tym pamiętać.

Reklama
Reklama

"6 Prawd Wiary" co wtorek i czwartek na stacja7.pl

 


Kliknij tutaj, weź udział w wydarzeniu, zaproś swoich znajomych i otrzymuj powiadomienie o każdym nowym odcinku!

Reklama
Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę