Nasze projekty

Frassati w Szczecinie

W środę, 13 lipca, Szczecin nawiedzą relikwie bł. Pier Georgia Frassatiego. Trumna z ciałem patrona młodzieży przyjedzie do kościoła dominikanów, gdzie od godziny 15. do czwartkowego poranka będzie trwała modlitwa. W tym czasie zaplanowano nabożeństwa, Mszę św. i całonocną adorację.

Reklama

Relikwie nawiedzą 10 polskich miast. Pielgrzymkę rozpoczną w poniedziałek w Rybniku, a zakończą w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży. I to właśnie ŚDM, to obok 800-lecia dominikanów główny powód peregrynacji. Pier Georgio Frassati urodził się w 1901 roku i zmarł 24 lata później. Frassati był świeckim dominikaninem.


Sprawdź dokładny plan peregrynacji relikwii bł. Pier Giorgio Frassatiego


– To był człowiek, który cieszył się życiem. Pan Bóg dał mu niewiele lat życia, więc musiał bardzo intensywnie te swoje lata przeżyć. I tak po ludzku, bo był człowiek bardzo wysportowanym, chodzącym po górach, biegającym, zaangażowanym społecznie, charytatywnie, jeśli chodzi o Miłosierdzie. Dlatego papież Franciszek podkreślił, że Pier Georgio Frassati jest jednym z patronów Roku Miłosierdzia.

Reklama

Frassati był także zaangażowany politycznie w tę sferę społeczną, gdzie chrześcijanie powinni być jak najbardziej zaangażowani, gdzie powinni pokazać odpowiedzialność za społeczeństwa, w których żyją – powiedział o. Maciej Biskup, przeor szczecińskiego klasztoru dominikanów.

Jak stwierdzono przed beatyfikacją, której dokonał w 1990 roku Jan Paweł II, ciało Pier Giorgia mimo upływu lat nie uległo rozkładowi.


pk / szczecin

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę