Nasze projekty
fot. LONG THIÊN/WIKIPEDIA

Św. Józef śpi na biurku papieża Franciszka. Papież pisze do niego liściki – sprawdź dlaczego!

"Kiedy mam jakiś problem, jakąś trudność, piszę na karteczce i wkładam ją pod św. Józefa, aby o tym śnił! Ten gest znaczy: módl się za ten problem!" - zdradził papież Franciszek.

Reklama

Franciszek wielokrotnie wyrażał swoje szczególne nabożeństwo do św. Józefa. Co ciekawe, 19 marca 2013 roku, dokładnie w uroczystość św. Józefa papież Franciszek rozpoczął swój pontyfikat. Jednak to nie jedyne powiązanie papieża ze św. Józefem.

Papież podczas jednej z podróży apostolskich w 2015 roku zdradził, że ma na swoim biurku figurę św. Józefa w pozycji śpiącej. Takie przestawienie świętego nawiązuje do snów, w których według Nowego Testamentu święty został poproszony przez anioła, aby najpierw przyjął Maryję za żonę, a później uciekł z Nią i nowo narodzonym dzieciątkiem Jezus do Egiptu.

ZOBACZ TEŻ>>> Św. Józef poprosił s. Faustynę o odmawianie pewnej modlitwy. „Obiecał mi swą szczególniejszą pomoc i opiekę”

Reklama

„Ten gest znaczy: módl się za ten problem!”

Jak przyznał Franciszek, darzy św. Józefa ogromną miłością, bo chociaż jest człowiekiem cichym, to zarazem także bardzo mocnym. Kiedy śpi, opiekuje się Kościołem! Tak! Może to robić, wiemy to dobrze. I kiedy mam jakiś problem, jakąś trudność, piszę na karteczce i wkładam pod św. Józefa, aby o tym śnił! Ten gest znaczy: módl się za ten problem! – mówił.

Kolejny raz Franciszek wspomniał o figurze ze swojego biurka podczas jednej z audiencji w Watykanie, w 2017 roku. Przyznał wówczas, że każdy problem zapisuje na kartce, a następnie podkłada liścik pod figurę i teraz św. Józef „śpi na materacu z tych kartek”.

Śpiący Józef dotarł nawet do Argentyny!

W 2023 roku z okazji uroczystości św. Józefa papież Franciszek postanowił podarować swojej rodzinnej parafii w Argentynie figurę świętego.

Podobno do figury dołączona była wiadomość, w której papież wyjaśnił, że gdy pojawiają się różnego rodzaju trudności, zapisuje prośbę na małej kartce i zostawia ją pod figurą św. Józefa, „aby mu się przyśniła”. Podobnie poradził wiernym, aby zostawiali przy figurce wszystkie swoje intencje.

aleteia.org, KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę