Papież zgodził się na wypuszczenie z więzienia ks. Vallejo

Ojciec Święty zgodził się na warunkowe wypuszczenie na wolność ks. Lucia Vallejo Baldę, który w lipcu został skazany przez watykański trybunał na 18 miesięcy więzienia za udostępnianie zastrzeżonych dokumentów.

Polub nas na Facebooku!

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej jest to akt łaski, który pozwala skazanemu wyjść na wolność po odbyciu ponad połowy kary.

Zaznaczono ponadto, że były sekretarz Prefektury Ekonomicznych Spraw Stolicy Apostolskiej nie jest już pracownikiem Watykanu i podlega jurysdykcji biskupa swej hiszpańskiej diecezji Astorga.


(KAI) RV / Watykan

 

Reklama

Szukasz wartościowych treści?

Zapisz się na cotygodniowy newsletter Stacji7


Reklama

Reklama

Włochy: papież osobą najbardziej godną zaufania

We Włoszech jest tylko jeden lider uznawany przez wszystkich, a nie jest on Włochem. Chodzi o papieża Franciszka. To osoba, do której ma zaufanie ponad 85 proc. Włochów, a wśród katolików liczba ta wzrasta do 90 proc. Franciszek jest osobą godną zaufania także dla 68 proc. mieszkańców Półwyspu Apenińskiego, którzy deklarują się jako niewierzący czy niekatolicy.

Polub nas na Facebooku!

Dane te podaje instytut badania opinii publicznej Demopolis, który przeprowadził sondaż z okazji 80. urodzin papieża.

 

Zdaniem dyrektora agencji Pietro Vento tym, co najbardziej przekonuje do Franciszka opinię publiczną, jest jego spontaniczność i głęboka empatia z realnymi potrzebami ludzi. Podoba się także jego komunikatywny i niekonwencjonalny styl przełamujący tradycyjne schematy. Franciszek potrafi prowadzić dialog zarówno z wierzącymi, jak i niewierzącymi, odrzuca kompromisy i dopomina się o pomoc najbiedniejszym.


(KAI) RV / Rzym

Reklama

Szukasz wartościowych treści?

Zapisz się na cotygodniowy newsletter Stacji7


Reklama

Reklama

Copy link
Powered by Social Snap