Nasze projekty

Papież spotka się z szejkiem Abu Zabi

O tolerancji i międzykulturowym dialogu rozmawiać będzie dzisiaj w Watykanie papież Franciszek z szejkiem Abu Zabi. Mohammad bin Zayed al Nahyan jest uważany za następcę prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Reklama

Kontakty między Watykanem a jednym z najważniejszych państw w Zatoce Perskiej rozpoczęły się w 2007 roku. Dzisiejsze spotkanie z papieżem poprzedziły rozmowy z kardynałem i watykańskim sekretarzem stanu Pietro Parolinim. Tolerancja, dialog i współistnienie – to wartości powszechne we wszystkich religiach – podkreślają komentatorzy. Obie strony uważają, że pokojowe współistnienie muzułmanów i chrześcijan jest możliwe.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest ponad milion chrześcijan – tłumaczy ukraiński ksiądz Jerzy Abouna . „Kościół w Emiratach jest bardzo żywy. Na mszy o 6 rano bywa tysiąc wiernych. Parafia, w której pracuję ma pół miliona wierzących i jest pewnie największa parafią na świecie”. Ksiądz Jerzy dodaje, że większość z chrześcijan to ubodzy pracownicy z Filipin czy katolicy z Indii. Dla nich kościół stał się prawdziwym domem.

Paul Hinder, katolicki biskup opiekujący się chrześcijanami w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Jemenie i Omanie podkreśla, że dzisiejsze spotkanie papieża z przywódcą muzułmańskich Emiratów jest kamieniem milowym we wzajemnych stosunkach między oboma religiami. Biskup ma nadzieję, że papież Franciszek będzie wkrótce gościem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Reklama
Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Dubaj/A.Dudzińska/mg/magos

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite