Nasze projekty

„Papież ma poczucie humoru, ale jest też zdecydowany”

Papież ma poczucie humoru, ale jest też zdecydowany. To można wyczytać także z wyrazu twarzy Ojca Świętego łączącej w sobie radosne, przyjazne spojrzenie jego oczu i pełne zdecydowania usta" - powiedział arcybiskup Wiednia Kard. Schönborn w rozmowie z austriacką agencją katolicką Kathpress wspominając swoje spotkania z Franciszkiem

Reklama

Z okazji 80. urodzin papieża Franciszka przewodniczący episkopatu Austrii życzył Jubilatowi, aby nie bacząc na krytyki czy pochwały nadal kroczył swoją drogą Ewangelii, „ponieważ wie, że jest to droga, na którą posłał go Jezus”.

Opisując styl pracy papieża, kard. Schönborn powiedział, że Franciszek ma dar słuchania – wiele słucha, ale potem „podejmuje decyzje, których jest pewien i które odważnie realizuje”.

Choć nie ma takich statystyk, to kard. Schönborn jest przekonany, że Franciszek dociera ze swoim przesłaniem do wielu ludzi na całym świecie, „i to daleko poza granice Kościoła”. „To już jest wydarzeniem godnym uwagi i robi wielkie wrażenie. Papież ma poczucie humoru, ale jest też zdecydowany. To można wyczytać także z wyrazu twarzy Ojca Świętego łączącej w sobie radosne, przyjazne spojrzenie jego oczu i pełne zdecydowania usta” – dodał austriacki purpurat wyrażając jednocześnie nadzieję na jeszcze wiele lat tego pontyfikatu sprawowanego z taką sama pogodą i zdecydowaniem.

Reklama
Reklama

ts (KAI) / Wiedeń

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite