Nasze projekty

Papież o trzęsieniu ziemi we Włoszech

Zamiast zwyczajnej katechezy Franciszek wyraził współczucie rodzinom ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy, a którego ofiarą padły co najmniej 73 osoby. Wraz z 11 tysiącami wiernych zgromadzonych na placu św. Piotra odmówił w ich intencji część bolesną Różańca Świętego.

Reklama

„Przygotowałem katechezę na dzisiejszą audiencję, podobnie jak to czynię każdej środy podczas obecnego Jubileuszu Miłosierdzia na temat bliskości Jezusa. Jednakże w obliczu informacji o trzęsieniu ziemi, które dotknęło środkowe Włochy, niszcząc całe rejony i pozostawiając martwych i rannych nie mogę nie wyrazić mojego wielkiego ubolewania i bliskości wszystkim osobom przebywającym na terenach dotkniętych wstrząsami. Wszystkim osobom, które utraciły swoich bliskich i które nadal są wstrząśnięte lękiem i przerażeniem.

Jestem głęboko poruszony słysząc burmistrza Amatrice, mówiącego: „Mojego miasta już nie ma” i wiedząc, że wśród martwych są też dzieci. Dlatego pragnę zapewnić wszystkie te osoby z okolic Accumoli, Amatrice, czy gdzie indziej w diecezji Rieti, Ascoli Piceno oraz innych w całym Lacjum, Umbrii i Marche o modlitwie i chcę im powiedzieć, by były pewne czułości i miłości całego Kościoła, który w tej chwili pragnie ich objąć swoją matczyną miłością, a także naszym uścisku, zgromadzonych tutaj, na placu” – powiedział Franciszek.

Papież podziękował wszystkim wolontariuszom i członkom Obrony Cywilnej, którzy ratują ludzi. „Proszę was o przyłączenie się do mnie w modlitwie, aby Pan Jezus, który zawsze wzruszał się w obliczu ludzkiego cierpienia, pocieszył te obolałe serca i obdarzył je pokojem za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny. Wzruszmy się wraz z Jezusem. Zatem odłożymy na przyszły tydzień dzisiejszą katechezę. Zachęcam was do odmówienia wraz ze mną w intencji tych naszych braci i sióstr część bolesną Różańca Świętego” – powiedział Ojciec Święty.

Reklama
Reklama

Wstrząsy o sile 6,2 w skali Richtera nawiedziły w środę nad ranem miasteczka w regionie Lacjum w środkowych Włoszech, 76 km na południe od miasta Perugia. Według doniesień miejscowych mediów, zginęło co najmniej 73 osób.


st (KAI) / Watykan

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę