Nasze projekty

Papieskie kondolencje po zamachach w Berlinie i Ankarze

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin wysłał w imieniu papieża Franciszka kondolencje po zamachach, do jakich doszło w Berlinie i Ankarze. W stolicy Niemiec ciężarówka wjechała w tłum ludzi odwiedzających jarmark bożonarodzeniowy, w stolicy Turcji zaś zamordowano ambasadora Rosji w tym kraju, Andrieja Karłowa.

Reklama

W telegramie przesłanym na ręce arcybiskupa Berlina, Heinera Kocha kard. Parolin zapewnił współczuciu Ojca Świętego dla pogrążonych w bólu rodzin ofiar i o modlitwie w ich intencji. – Papież Franciszek łączy się ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, który starają się o to, aby w naszym świecie nie było więcej miejsca dla zabójczego szaleństwa terroryzmu – głosi tekst watykańskich kondolencji.

Z kolei w telegramie do prezydenta Władimira Putina Ojciec Święty składa kondolencje z powodu śmierci ambasadora Karłowa, szczególnie członkom jego rodziny. – Powierzając jego duszę wszechmocnemu Bogu, papież Franciszek zapewnia Pana i wszystkie narody Federacji Rosyjskiej o swych modlitwach i duchowej solidarności w tym czasie – napisał kard. Parolin.

Jego zastępca ds. stosunków z państwami, abp Paul Gallagher dziś rano zadzwonił z kondolencjami do ambasadora Federacji Rosyjskiej przy Stolicy Apostolskiej Aleksandra Awdiejewa.

Reklama

pb / Watykan

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite