Nasze projekty

Lądowisko na Watykanie teraz również dla dzieci

Nie było żadnych uroczystości z okazji 40. rocznicy otwarcia lądowiska helikopterów w Ogrodach Watykańskich. Bez echa też przeszła wiadomość, że papież Franciszek wyraził zgodę, aby korzystał z lądowiska, związany z Watykanem pobliski szpital pediatryczny Dzieciątka Jezus.

Reklama

Umowę w tej sprawie podpisały władze Państwa Watykańskiego i włoski urząd lotnictwa cywilnego Enac. Przewiduje ona współpracę przy rozbudowie lądowiska, tak, aby mogło przyjmować śmigłowcowce nie tylko w dzień, ale również w nocy. Szpital pediatryczny znajduje się kilkaset metrów od murów watykańskich, na wzgórzu Janikulum, gdzie nie byłoby miejsca na lądowisko.

Watykański port lotniczy oddany został do użytku w lecie 1976 roku, głównie z myślą o papieskich podróżach. Paweł VI oraz jego następcy, a przed wszystkim Jan Paweł II, chętnie korzystali z helikoptera jako środka lokomocji. Zarówno by udać się do rezydencji w Castel Gandolfo, jak i na rzymskie lotnisko Fiumicino, skąd wyruszali w zagraniczne podróże. Papież Franciszek nie bywa w Castel Gandolfo, a po Rzymie i jego okolicach porusza się samochodem osobowym.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert/Rzym/mg/nyg

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite