Nasze projekty

Franciszek na Regina Caeli: uczcijcie pamięć świętych papieży wypełniając ich nauczanie

Uczcijcie pamięć obu świętych papieży, wiernie wypełniając ich nauczanie - zaapelował papież Franciszek do wiernych z diecezji Bergamo i Krakowa w rozważaniach przed modlitwą Regina Caeli na zakończenie Mszy św. kanonizacyjnej. Podziękował wszystkim - władzom kościelnym, państwowym i Rzymu oraz pielgrzymom z całeg świata za obecność i za godne przygotowanie tych uroczystości.

Reklama

Ojciec Święty podziękował na wstępie za obecność papieżowi-seniorowi Benedyktowi XVI, a także kardynałom, biskupom i kapłanom za udział w koncelebrze. Wyraził wdzięczność oficjalnym delegacjom z różnych krajów, "przybyłym, aby złożyć hołd dwóm papieżom, którzy wnieśli trwały wkład do sprawy pokoju i rozwoju narodów". Podziękował też władzom włoskim "za cenną współpracę" przy organizacji tego wydarzenia.

 

Zwracając się do pielgrzymów z diecezji Bergamo i Krakowa, Franciszek zaznaczył, że najlepszym sposobem uczczenia obu świętych papieży będzie wierne wypełnianie ich nauczania.

Reklama

 

Podziękował również "wszystkim, którzy wielkodusznie przygotowali te pamiętne dni: diecezji rzymskiej z kardynałem Agostino Vallinim, władzom Rzymu z burmistrzem Ignazio Marino, siłom porządkowym, różnym organizacjom, stowarzyszeniom i licznym wolontariuszom".

 

Reklama

Na zakończenie pozdrowił wszystkich pielgrzymów zgromadzonych na Placu Świętego Piotra i w innych miejscach Rzymu oraz tych, którzy wzięli udział w tych uroczystościach za pośrednictwem radia i telewizji. Wyraził wdzięczność kierownictwu i pracownikom mediów, dzięki którym było to możliwe. Oddzielnie pozdrowił chorych i osoby w podeszłym wieku, którym – jak przypomniał – byli szczególnie bliscy nowych świętym.

 

Papież udał się przed figurę Matki Bożej i odmówił z wiernymi modlitwę Regina Caeli.

Reklama

kg (KAI) / Watykan

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę