Nasze projekty

Znaki ŚDM w nuncjaturze apostolskiej

Krzyż i Maryja idą przez Warszawę i Polskę, aby nas zachęcić do dotknięcia miłosierdzia - stwierdził abp Celestino Migliore. Nuncjatura apostolska w Polsce 20 października znalazła się na szlaku peregrynacji znaków Światowych Dni Młodzieży po archidiecezji warszawskiej.

Reklama

– Symbole są czytelne. Wasza radość widoczna. Nie trzeba niczego tłumaczyć – mówił do młodzieży towarzyszącej krzyżowi i ikonie maryjnej nuncjusz apostolski. Abp Migliore zwrócił uwagę, że papież Franciszek ma wielkie nabożeństwo do Matki Bożej zwanej Salus Populi Romani – Ocalenie Ludu Rzymskiego, a właśnie kopia tej ikony peregrynuje przed Światowymi Dniami Młodzieży po Polsce.

– Dzień przed każdym wyjazdem zagranicznym i zaraz po powrocie papież udaje się do Bazyliki Matki Bożej Większej, żeby modlić się przed Jej wizerunkiem i powierzać Jej osoby, które spotka w czasie podróży, a potem przedstawiać Jej także ich intencje modlitewne. Tak uczyni też przed i po podróży do Polski na Światowe Dni Młodzieży – zapewnił nuncjusz apostolski w Polsce.

Możecie być pewni – mówił abp Migliore, że po swoim powrocie do Rzymu papież przedstawi Matce Bożej wasze intencje modlitewne. Oczywiście nie będziecie mogli wszyscy osobiście rozmawiać z papieżem i powiedzieć mu o tym, co macie w swoich sercach. Ale Matka Boża to wszystko wie. I papież będzie Ją prosił, by zajęła się waszymi intencjami, waszymi pragnieniami, waszymi ideałami – mówił do młodzieży papieski dyplomata.

Reklama

Abp Migliore nawiązując do hasła peregrynacji „Dotknij miłosierdzia” podkreślił też, że „krzyż i Maryja idą przez Warszawę, przez Polskę, aby nas zachęcić do dotknięcia miłosierdzia”. – Prośmy więc, abyśmy rzeczywiście mogli doświadczyć tego, z czym Bóg wychodzi do człowieka. Jest to echo słów papieża Franciszka, który podczas wizyty ad limina polskich biskupów zachęcał nas do „wyobraźni miłosierdzia” – przypomniał nuncjusz apostolski w Polsce.


awo / Warszawa

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite