Tarnów: piernikowe serca dla ŚDM

Walentynki dla Jezusa, czy piernikowe serca rozprowadzane przez młodzież, to tylko niektóre z inicjatyw w diecezji tarnowskiej, które są przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży.

Reklama

Dziś młodzież i kapłani z parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie organizują kolejną akcję zbierania funduszy na dofinansowanie uczestników, którzy pojadą na ŚDM. Po akcji „Placek” w grudniu i „Kropielniczki” w styczniu przyszła kolej na „Piernikowe Serca.”

Młodzież po Mszach świętych rozprowadza specjalnie przygotowane i własnoręcznie ozdobione piernikowe serca. „Mamy przygotowanych ponad 1000 serc, które chcemy, aby nasi parafianie zakupili dla swoich bliskich jako wyraz sympatii i miłości”- mówi ks. Józef Mirek, główny koordynator akcji.

„Zależy nam, aby dzień zakochanych był okazją do okazywania sobie życzliwości, chociażby przez taki drobny upominek, ale chcemy przede wszystkim uświadomić sobie, że każdego dnia możemy okazywać sobie wzajemnie miłość” – dodaje. Akcji towarzyszy hasło ” Jeśli kochasz swą połowę kup jej serce piernikowe”.

Reklama
Reklama

„Bardzo dobry pomysł i wspieramy przy tej okazji młodych, którzy chcą się spotkać z papieżem” – dodaje jedna ze starszych parafianek.

Ryszard już nie może się doczekać lipca. „Bardzo dużo dzieje się już w diecezji i czuć klimat zbliżających się Dni Młodych. Ja uczestniczyłem w kilku Synajach – spotkaniach młodych z całej diecezji. Ludzie chcą działać. Jest moc” – mówi przedstawiciel młodych.

Zebrane w czasie akcji fundusze mają pomóc w wyjeździe młodzieży do Krakowa.

Reklama
Reklama

„Chętnych do przeżycia ŚDM zapisuje się coraz więcej, co nas bardzo cieszy. We wcześniejszych akcjach parafianie chętnie wzięli udział dlatego wierzymy, że i akcja Piernikowe Serca spotka się z zainteresowaniem” – podsumowuje ks. Józef.

Tymczasem już wczoraj wieczorem w parafii w Pustkowie – Osiedlu odbyła się Walentynka dla Jezusa. Był koncert, adoracja – „operacja” i spotkanie z biskupem Leszkiem Leszkiewiczem.

„Przyjazd na Walentynkę dla Jezusa to najlepszy pomysł, żeby uczcić Dzień Zakochanych i pokazać inny wymiar tego święta” – mówi Katarzyna.

Reklama

Podczas spotkania była adoracja – operacja, symbolizująca zabieg na otwartym sercu człowieka. Skalpelem była Koronka do Bożego Miłosierdzia. To też nawiązanie do hasła spotkania „Jego serce bije dla Ciebie”.

Walentynka miała też wymiar charytatywny. Dochód z cegiełek i serduszek zostanie przeznaczony dla Mateusza Pawełka, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.


eb / Tarnów

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę