Nasze projekty

Łódź: wolontariusze ŚDM rozdawali pączki

W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży wolontariusze w intensywnym czasie sesji egzaminacyjnej na Politechnice Łódzkiej postanowili z okazji Tłustego Czwartku częstować zestresowaną egzaminami młodzież pączkami.

Reklama

Zdaniem wolontariuszy ŚDM, nie można tylko mówić o Światowych Dniach Młodzieży. Trzeba także zachęcać młodych – studentów i uczniów – do wzięcia udziału w tych wydarzeniach, zarówno w Krakowie, jak i wcześniej w Łodzi, w czasie dni w diecezjach.

W trakcie akcji można było również dostać długopis w wizerunkiem Łodzi Piotrowej oraz obrazek z Jezusem Miłosiernym i św. Janem Pawłem II, inicjatorem Światowych Dni Młodzieży. Na odwrocie obrazka zapisano modlitwę o dobre zdanie egzaminu i miłosierdzie egzaminatorów.

Chętni mogli ponadto otrzymać specjalne błogosławieństwo na czas egzaminów, którego udzielał ks. Przemysław Góra.

Reklama

Rozdawanie pączków to już kolejna inicjatywa Diecezjalnego Centrum ŚDM w Łodzi. Wcześniej wolontariusze częstowali studentów kawą, jabłkami, czy popcornem. Zawsze też rozdawali ulotki, długopisy i inne gadżety Łodzi Piotrowej oraz odpowiadali na pytania młodych dotyczące przygotowań do ŚDM.


az / Łódź

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite