Nasze projekty
Reklama
Fot. Paige Cody/Unsplash

Kolędy dla dzieci. Jakich warto posłuchać przy wigilijnym stole?

Kolędy dla dzieci to przede wszystkim polskie, tradycyjne melodie. Najmłodsi z utęsknieniem wyczekują pierwszej gwiazdki i prezentów pod choinką. W świątecznym czasie warto jednak pokazać pociechom muzyczną historię Narodzin Dzieciątka Jezus. Oto nasze propozycje!

Wieczerza wigilijna jest pełna atrakcji dla najmłodszych uczestników. Światełka, kolorowe bombki, prezenty, pyszne potrawy – to tylko mała część spośród tego, co w tym czasie spotyka dzieci. 

Tymczasem wśród świątecznego przepychu nie może zabraknąć najważniejszego elementu – Dobrej Nowiny o przyjściu Zbawiciela. Właśnie dlatego, aby wprowadzać dzieci w świat Ewangelii ważnym jest, by pokazać im polskie kolędy,które w piękny sposób opowiadają historię Narodzin Chrystusa – pierwszego etapu Jego zbawczej misji. 

Najpiękniejsze kolędy dla dzieci

Poznaj najpiękniejsze kolędy dla dzieci, które puszczone podczas wieczerzy wigilijnej, wprowadzą do Waszej rodziny wiele radości. Dodatkowo, kolorowe animacje z pewnością zachęcą pociechy do wspólnego śpiewania. 

Reklama

Zobacz także >>> Tradycje wigilijne w Polsce

Dzisiaj w Betlejem

Dzisiaj w Betlejem to zdecydowany klasyk wśród kolęd. Przedstawiamy wam ten utwór w wykonaniu Studia Acantus. Teledyskiem jest radosna animacja, która z pewnością przykuje oko każdego malucha i pomoże wyobrazić sobie wydarzenia w Betlejem, o których mowa w pieśni. 

Pójdźmy wszyscy do stajenki

Kolędy dla dzieci to przede wszystkim takie, które mają wesoły rytm. Do takich z pewnością należy utwór “Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Zachęca on wszystkich słuchaczy, by wyruszyć do Stajenki i oddać hołd Dzieciątku Jezus i Świętej Rodzinie. Przedstawiamy Wam tę kolędę zrealizowaną przez “Małe Aniołki”, gdzie śpiewają dzieci. To na pewno zachęci pociechy do wspólnego kolędowania.  

Reklama

Gdy śliczna Panna

Warto pokazać dzieciom także takie kolędy, które ukazują jak pięknymi i wspaniałymi bliskimi byli dla siebie członkowie Świętej Rodziny. Takim właśnie utworem jest “Gdy śliczna Panna”, który opowiada o niezwykłym cieple i niesamowitej miłości, jakimi Maryja obdarowała swojego Nowonarodzonego Syna. W teledysku dzieci zobaczą kolorową animację, która będzie idealnym dopełnieniem słów tej pięknej kolędy. 

Gdy śliczna Panna – Piosenki dla dzieci bajubaju.tv gdy sliczna pannna

Kolędy dla dzieci Arki Noego

Kolędy Arki Noego, a także pastorałki w ich wykonaniu każdego roku rozbrzmiewają w tysiącach polskich domów. Jakie kolędy i pastorałki w wykonaniu tego dziecięcego zespołu warto posłuchać? Przekonaj się! 

Reklama

Świeć gwiazdeczko

Kolędy dla dzieci w wykonaniu Arki Noego kojarzą się przede wszystkim z dziecięcą radością i pięknymi uśmiechami od ucha do ucha. Dokładnie tak jest, z tych utworów bije niezwykłe ciepło, czego przykładem jest pastorałka pt. “Świeć gwiazdeczko”, która ukazała się na albumie zespołu w 2009 r. i stała się prawdziwym hitem. Jej słowa podobnie, jak “Pójdźmy wszyscy do stajenki” zachęcają, by udać się do Stajenki i oddać cześć Maleńkiemu Jezusowi. 

Przybieżeli do Betlejem

Przybieżeli do Betlejem to jedna z najbardziej popularnych kolęd w wykonaniu Arki Noego. Niezwykła, radosna aranżacja w połączeniu z dziecięcymi chórkami,  wprawi każdego w dobry nastrój. 

Wśród nocnej ciszy 

Kolędy dla dzieci Arki Noego to także spokojniejsze melodie. Do nich między innymi należy “Wśród nocnej ciszy”, choć tylko z pozoru. Bowiem po pierwszych, spokojnych nutach, melodia przyspiesza i cieszy słuchaczy radosnym brzmieniem.

Zobacz także >>> Kolędy. Co sprawia, że tak chętnie je śpiewamy

Kolędy dla dzieci to dobra okazja do wspólnego śpiewania!

To oczywiście tylko propozycje kolęd, które warto puścić najmłodszym członkom rodziny. Mamy nadzieję, że bardzo spodobają się waszym dzieciom i zachęcą je do wspólnego śpiewania! 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę