Nasze projekty
Reklama

Jak Kanye West z „poszukiwacza złota” stał się dzieckiem Bożym

Duch Pański wieje kędy chce. Czy Kanye West znany z rozwiązłego stylu życia rzeczywiście porzucił dawną pozę skandalisty, aby poświęcić się szerzeniu Dobrej Nowiny?

Pod koniec września 2018 miał pojawić się dziewiąty studyjny album Kanyego Westa, który na szerokie wody sławy wypłynął za sprawą kawałka „Gold digger” wydanego dziesięć lat temu. Zapowiedzi krążka „Yandhi” były bardzo szumne, ale do tego fani Westa już się przyzwyczaili. Ku ich zdumieniu i krytyków muzycznych mąż Kim Kardashian wydaje płytę „JEZUS IS KING”, przybiera białą albę i wszędzie szerzy Królestwo Boże.

Ci, którzy od jakiegoś czasu obserwują karierę artysty wiedzą, że oprócz doskonałego zmysłu muzycznego swoją popularność zdobył wokół licznych skandali i kontrowersji.

[the_ad id=”103214″]

Reklama

Zabłądźmy dzisiejszej nocy

Jeszcze przed rokiem bohater tekstu promował rozwiązłość i bezpruderyjność. Przesłuchałem jeszcze raz kawałek „I love it”, który nagrał razem z Lil Pumpem. Żaden wers nie jest możliwy do zacytowania za sprawą szeregu wulgaryzmów oraz pejoratywnych określeń kobiet. Sam Kanye właśnie na opisach swoich „przygód” z kobietami zdobył swoją popularność. Tekst wspomnianej wcześniej piosenki „Gold digger” nie opowiada więc o poszukiwaczach złota. Jest to slangowe określenie kobiety „poszukującej złota” w kieszeniach bogatych i wpływowych mężczyzn. Aby pozyskać owe złoto posuwa się do wiadomych czynów.

Wiele kontrowersji wzbudził też teledysk do piosenki „Famous”, gdzie pojawiają się całkowicie nagie gwiazdy – Rihanna, Taylor Swift, Ray J, Bill Cosby, Kim Kardashian, a nawet Donald Trump. Lista skandali będąceych udziałem zarówno Westa jak i jego żony Kim Kardashian nie ma końca. Skupmy się jednak na tym, co sprawiło, że gwiazdor promujący rozwiązły styl życia niespodziewanie chwali Boga wraz z chórem gospel i zabrania swoim współpracownikom przedślubnego seksu?

Walka z „subtelnymi problemami”

Zalążek duchowej przemiany rapera można upatrywać w wydarzeniu, które miało miejsce w listopadzie 2016 roku. Wtedy to West próbował zaatakować pracownika siłowni należącej do jego trenera personalnego. Osobisty lekarz celebryty tłumaczył jego zachowanie tym, że „jest wycieńczony i obecnie boryka się z zaburzeniami snu” oraz „zmaga się z wieloma innymi, znacznie bardziej subtelnymi problemami”.

Reklama

Niektórzy jako przyczynę wskazywali fakt, że West nie do końca uporał się ze stratą swojej matki i co roku w listopadzie mocno przeżywa wydarzenia z przeszłości. Zdaniem lekarza cierpiał również na „tymczasową psychozę”. Ostatecznie trudna do zniesienia presja i „wewnętrzne głosy” sprawiły, że trafił on do szpitala psychiatrycznego na leczenie.

https://www.youtube.com/watch?v=sEouTP5Kn1Q

Chrześcijanin Geniusz Miliarder Kanye West

Jeszcze na początku listopada raper w rozmowie z projektantem butów Yeezy Stevenem Smithem pół żartem, pół serio mówił, że zastanawia się nad zmianą nazwiska na „Christian Genius Billionaire Kanye West”.

Reklama

– Kiedy ludzie mówią, że nazywanie siebie miliarderem jest idiotyczne, to ja odpowiadam, że zmienię sobie nazwisko na Chrześcijanin Geniusz Miliarder Kanye West i przez rok będziecie się uczyli, co to dosłownie znaczy… To będzie też na moich tablicach rejestracyjnych

– stwierdził. 

[the_ad id=”103214″]

Kanye-megaloman to przeszłość?

Z jednej strony mamy powyższe deklaracje Westa, z drugiej zaś te opisane przez magazyn „People”. Opisuje on udział nawróconego rapera w specjalnym nabożeństwie prowadzonym przez pastora Joela Osteena w Teksasie. Podczas swojego wystąpienia mówił on o swojej duchowej przemianie:

– Wiem, że Bóg wzywał mnie od dawna, ale diabeł rozpraszał mnie przez wiele lat. Kiedy przeżywałem najgorsze momenty mojego życia Bóg był tam ze mną, wysyłał mi wizje i inspirował mnie. Pamiętam, jak siedziałem w szpitalu na UCLA po załamaniu nerwowym i narysowałem kościół, który chcę założyć w centrum Calabasas.

Dalej zapewniał, że ta zmiana jest stała:

–  Zniknęła ze mnie cała arogancja i zarozumiałość, teraz Bóg wykorzystuje te cechy w inny sposób. […] Ponieważ za każdym razem, gdy się budzę, mówię sobie: „Jestem tutaj w służbie Bogu i żadna broń skierowana w moją stronę nie będzie mi zagrażać”. […] Jezus zwyciężył. Już mówiłem o mojej arogancji i zarozumiałości. Teraz największy artysta, którego Bóg kiedykolwiek stworzył, pracuje dla niego.

„Z czego się śmiejecie?”

We wspomnianej wcześniej rozmowie ze Smithem West potwierdził plotki o tym, że będzie kandydował na prezydenta USA.

Kiedy w 2024 roku będę kandydował na prezydenta… Czemu się śmiejecie? Moglibyśmy stworzyć tak wiele miejsc pracy

mówił.

Polityka amerykańska w porównaniu z polską rządzi się zupełnie innymi prawami. Tam im wcześniej padnie deklaracja o starcie w wyborach prezydenckich, tym większe szanse, że dana osoba zasiądzie na fotelu w Gabinecie Owalnym. Amerykanów nie dziwi więc pora ogłoszenia przez gwiazdora politycznych planów. Niektórzy bardziej zastanawiają się, co kierowało Westem przy podjęciu takiej decyzji. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że dobrym znajomym muzyka jest obecny prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Możliwe, że pomysł startu ma z tym związek.

[the_ad id=”103214″]

Nagła przemiana Kanyego Westa jest dla niektórych mocno dyskusyjna. Same zapowiedzi startu w wyborach prezydenckich to raczej pobożne życzenia, nie realna chęć wpływu na politykę. Kolejnym jest zapewnienie o końcu megalomanii, by potem mówić o sobie jako geniuszu i miliarderze. Deklaracja o stworzeniu swojego kościoła jest również bardzo niepokojąca.

Uradowałbym się, jeśli zmiana czapek z daszkiem i luźnych ciuchów na jasną albę jest prawdziwa i szczera, że chce on iść przez życie z Jezusem. Bardzo często moment nawrócenia to czysto emocjonalne przeżycie, które po pewnym czasie mija. Czy West dołączy do nawróconych gwiazdorów pokroju rapera Lecrae czy Briana Welscha z zespołu Korn? Życzę mu tego z całego serca i będę o nim pamiętał w swojej modlitwie.

[the_ad_group id=”8380″]

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę