Deus Meus zagra koncert dla Mostu do Nieba

Ewangelizacyjny zespół Deus Meus zagra w niedzielę 20 października w Gliwicach koncert połączony ze zbiórką na rzecz pierwszego na Litwie hospicjum dla dzieci, budowanego przez s. Michaelę Rak.

Reklama

Organizatorzy zapowiadają prawdziwą muzyczną i modlitewną ucztę. W trakcie koncertu zbierane będą ofiary na rzecz budowy Mostu do Nieba – pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Buduje go s. Michaela Rak, którą tego dnia w Gliwicach będzie można poznać osobiście.

„Jubileusz 25-lecia chcemy świętować śpiewem, modlitwą i dobrem, dlatego w trakcie koncertu w Gliwicach zbierane będą środki na rzecz siostry Michaeli, która buduje pierwsze dziecięce hospicjum na Litwie” – mówią muzycy.

DEUS MEUS to zespół, którego początki sięgają 1994 roku. Jest to jeden z pierwszych profesjonalnych zespołów, który tworzy scenę muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Marcinem Pospieszalskim czy Mietkiem Szcześniakiem. Na swoim koncie zespół ma dziewięć płyt, w tym pięć z muzyką uwielbienia w tym kultowe już „Hej Jezu” czy „Mój Jezus”, „Chwała Barankowi”, „Jahwe” czy najnowsza, wydana w 2012 roku „Wniebowianki”.

Reklama

Ostatnia płyta „Wniebowianki” wydana w 2012 roku to udana próba odnalezienia polskiej, słowiańskiej muzyki gospel – muzyki uwielbienia jako odpowiedzi na wszechobecną muzykę amerykańską. Porywająca melodyjność, różnorodność stylistyczna, wysublimowane rytmy i znakomite brzmienie tworzą zachwycający efekt końcowy, o czym można przekonać się podczas wyjątkowych koncertów Deus Meus. Warto zaznaczyć, że zespół Deus Meus jest wymieniany jako jeden z głównych twórców muzyki chrześcijańskiej w naszym kraju. Płyty zespołu weszły do kanonu najbardziej kultowych polskich płyt muzyki chrześcijańskiej.

Koncert odbędzie się w niedzielę 20 października w parafii Św. Anny W Gliwicach, ul. Przyszowska 36. Start godz. 17. Wstęp wolny

ad/Stacja7

Reklama

 

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Wspieraj nas - złóż darowiznę