Odwaga. Między wyborem a decyzją

Czasami ciężko jest określić, co właściwie jest dobre, a co złe. Niekiedy wybór wydaje się jasny, ale brakuje nam odwagi - w naszym wnętrzu pojawia się lęk.

Reklama

Zacznij dzień od porannej modlitwy!
W dobrym przeżyciu każdego dnia pomogą Ci trzy kroki: pomyśl, módl się i… działaj!


Zwrócił się Dawid do Achimeleka Chetyty i do Abiszaja, syna Serui, a brata Joaba, z pytaniem: „Kto podejdzie ze mną do obozu Saulowego?”. Abiszaj odparł: „Ja z tobą pójdę”.

Reklama
Reklama

1 Sm 26, 6

POMYŚL: Jedną z głównych oznak dojrzałości jest umiejętność podejmowania decyzji. Czasami ciężko jest określić, co właściwie jest dobre, a co złe. Niekiedy wybór wydaje się jasny, ale brakuje nam odwagi, w naszym wnętrzu pojawia się lęk, że się nie uda, że świat nie pozwoli nam osiągnąć celu. Dawid i Abiszaj odważnie wchodzą na teren wrogiego obozu, dochodzą aż do miejsca, gdzie leży śpiący Saul. Oto złowrogi król jest na wyciągnięcie włóczni. Dawid jednak nie posuwa się do mordu. Nadal widzi w Saulu pomazańca Pana. Patrzy na swego prześladowcę oczami Boga. Pewnie o to właśnie chodzi, by pozwolić, aby nasze serce upodobniło się do serca Boga. Patrzeć, jak On patrzy, oceniać, jak On ocenia, kochać, jak On kocha.

Reklama
Reklama

ks. Rafał Pietruczuk

MÓDL SIĘ: Panie, uczyń moje serce na podobieństwo Twojego Serca. Uczyń mnie, Panie, gotowym do ofiary miłości, jak Ty sam płonący Ogniem Ducha Świętego.

Reklama

DZIAŁAJ: Co utrudnia mi podejmowanie ważnych decyzji? Jaki odważny krok powinienem przedyskutować z Bogiem?


 

 


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę