Nasze projekty

Radość to nie wesołkowatość

Tylko doświadczenie Jego bliskości będzie dla Ciebie źródłem prawdziwej chrześcijańskiej radości.

Reklama

Radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku
z powodu różnorodnych doświadczeń.
1 P 1, 6


RADOŚĆ

POMYŚL: Trudno radować się w obliczu trudnych doświadczeń. Niełatwo cieszyć się, gdy jesteś wyśmiewany, obrażany z powodu wiary. Warto jednak uświadomić sobie, że źródło tej radości płynie z bliskości Jezusa – od Ducha Świętego, którego posłał do nas. To On przychodzi, by napełnić Cię miłością, radością i pokojem. On jest z Tobą w ciężkich dla Ciebie momentach. Popatrz na męczenników, którym w chwili próby towarzyszyła radość – radość spotkania z Chrystusem. Tylko doświadczenie Jego bliskości będzie dla Ciebie źródłem prawdziwej chrześcijańskiej radości (a nie wesołkowatości), którą będziesz mógł rozdawać innym.

Reklama
Reklama

ks. Mateusz Czernik

MÓDL SIĘ: Daj mi, Panie, naprawdę dobry wzrok: żebym ponad nawet największymi, życiowymi cierpieniami zawsze widział Ciebie przy moim boku. I żeby ten świat był tylko półprzezroczysty, a zza zasłony prześwitywało światło Życia Wiecznego, które jest źródłem niezachwianej radości.

DZIAŁAJ: Jak reaguję na smutek? Jak mogę odnaleźć radość w trudnościach?

Reklama
Reklama

 

 

Reklama

Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę