Po tym nas poznają

Nasza troska ma obejmować także naszych wrogów. To jest cecha chrześcijan, po której świat ma nas poznać, jak zapowiedział sam Chrystus.

Reklama

Błogosławcie tych, którzy was prześladują! Błogosławcie,
a nie złorzeczcie! Weselcie się z tymi, którzy się weselą,
płaczcie z tymi, którzy płaczą […].
— Rz 12, 14-16 —


RELACJE

POMYŚL: Starożytni chrześcijanie mówili, że jeden chrześcijanin to żaden chrześcijanin. A Paweł w liście do Rzymian przypomina i zaprasza nas, byśmy troszczyli się o siebie nawzajem. Nasza troska ma obejmować także naszych wrogów. To jest cecha chrześcijan, po której świat ma nas poznać, jak zapowiedział sam Chrystus. Mamy błogosławić, dobrze mówić i życzyć. Dobrze mówić, czyli dziękować, a nie rozpamiętywać zło. Błogosławić, a więc trwać w dziękczynieniu nawet za to, co wydaje się niezrozumiałe. Być we wspólnocie to mieć nie tylko te same odczucia, ale i uczucia. Próbować przeżywać świat tak, by dostrzec potrzeby ludzi. Musielibyśmy jednak zdobyć się na odwagę i oderwać wzrok od smartfonów, spojrzeć człowiekowi w oczy i zobaczyć przez nie jego serce.
–Marek Krzyżkowski CSsR–

Reklama
Reklama

MÓDL SIĘ: Duchu Święty, przyjdź do nas z darem jedności i spraw, abyśmy pomnażali go, nieustannie udzielając go innym i cieszyli się owocami cudzych darów jak własnymi.

DZIAŁAJ: W jaki sposób dbam o wspólnotę – Kościoła, rodziny, znajomych w pracy, na uczelni czy w szkole?


 

Reklama
Reklama

 

Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę