Nasze projekty

Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Maryi [Dzień 3.]

29 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Do wspólnej modlitwy zapraszają ojcowie paulini z krakowskiej skałki.

Reklama

Od 29 listopada do 7 grudnia na krakowskiej Skałce trwa duchowe przygotowanie do Uroczystości Najświętszej Maryi Panny. W czasie półgodzinnej modlitwy przed Mszą św. pojawiają się części śpiewnego Akatystu ku czci Maryi Panny w wykonaniu Scholi gregoriańskiej Paulinów, liturgia słowa Bożego (psalm, Ewangelia, rozważania).

Do modlitwy można włączyć się codziennie o 18:30 (w sobotę i niedzielę o 17) za pomocą transmisji na kanale YouTube Bazyliki na Skałce. Dodatkowo ojcowie paulini przygotowali teksty, które przydadzą się w modlitwie Nowenną. Tekst akatystu można znaleźć tutaj, do pobrania są także teksty Liturgii Słowa, rozważanej w czasie Nowenny.

PROGRAM NOWENNY I TRANSMISJE

Reklama
Reklama

DZIEŃ 1. – 29.11 – „Wierność Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego Pasterzom”
Modlitwa o odnowę żywej wiary.

KLIKNIJ, aby zobaczyć zapis transmisji

DZIEŃ 2. – 30.11 – „Naród wierny łasce”
Modlitwa o życie Polaków i innych narodów w łasce uświęcającej

Reklama
Reklama

KLIKNIJ, aby zobaczyć zapis transmisji

DZIEŃ 3. – 1.12 – „Życie jest światłością ludzi”
Modlitwa o obronę życia, zwłaszcza dzieci nienarodzonych

 

Reklama

DZIEŃ 4. – 2.12 – „Małżeństwo – sakrament wielki w Kościele”
Modlitwa o wierność małżeńską

DZIEŃ 5. – 3.12 – „Rodzina Bogiem silna”
Modlitwa za rodziny, szczególnie rodziny katolickie

DZIEŃ 6. – 4.12 – „Młodzież wierna Chrystusowi”
Modlitwa za młodzieży / młodych

DZIEŃ 7. – 5.12 – „Abyście się społecznie miłowali”
Modlitwa o miłość i sprawiedliwość społeczną

DZIEŃ 8. – 6.12 – „Nowy człowiek w Chrystusie”
Modlitwa o gorliwość w walce duchowej z wadami narodowymi

DZIEŃ 9. – 7.12 – „Weź w opiekę Naród cały”
Modlitwa o to by Najświętsza Maryja  Panna była bardziej znana i kochana

Modlitwa św. Maksymiliana M. Kolbe „O królowanie Maryi”

O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, wiem, że niegodzien jestem zbliżyć się do Ciebie, upaść przed Tobą na kolana z czołem przy ziemi, ale ponieważ kocham Cię bardzo, przeto ośmielam się prosić Cię, byś była tak dobra i powiedziała mi – kim jesteś? Pragnę bowiem poznawać Cię coraz więcej i więcej – bez granic, i miłować coraz goręcej i goręcej bez żadnych ograniczeń. I pragnę powiedzieć też innym duszom, kim Ty jesteś, by coraz więcej i więcej dusz Cię coraz doskonalej poznało i coraz goręcej miłowało. Owszem, byś się stała Królową wszystkich serc, co biją na ziemi i co bić kiedykolwiek będą i to jak najprędzej i jak najprędzej. Jedni nie znają jeszcze wcale Twego imienia. Inni ugrzęźli w moralnym błocie, nie śmią oczu wznieść do Ciebie. Jeszcze innym wydaje się, że Cię nie potrzebują do osiągnięcia celu życia. A są i tacy, którym szatan, co sam nie chciał uznać Cię za swą Królowę i stąd z anioła w szatana się przemienił, nie dozwala przed Tobą ugiąć kolan. Wielu kocha, miłuje, ale jakże mało jest takich, co gotowi są dla Twej miłości na wszystko, prace, cierpienia i nawet ofiarę z życia. O Pani, zakróluj w sercach wszystkich i każdego z osobna. Niech wszyscy mieszkańcy ziemi uznają Cię za Matkę, a Ojca na niebie za Ojca i tak wreszcie poczują się braćmi. Amen.

Modlitwa

O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie

Dziewico Niepokalana, Matko nasza, wejrzyj łaskawie na nas, którzy całym sercem ponawiamy dziś wolę służenia Bogu i bliźnim w Chrystusowym Kościele. Przychodzimy do Ciebie, naszej najlepszej Matki, i pokornie prosimy o wstawiennictwo, aby wszystkie nasze prace i modlitwy służyły jedynie do wzrostu królestwa Twego Syna, Jezusa Chrystusa. Niech Twój przykład rozpali nasze serca miłością ku bliźnim i pomnoży naszą wiarę i nadzieję. Matko Niepokalana, całą ufność pokładamy w potędze Twego orędownictwa i w macierzyńskiej dobroci Twego serca. Amen. 

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite