Nasze projekty

9 maja rusza Nowenna za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego

9 maja rusza Nowenna za wstawiennictwem św. Stanisława Papczyńskiego. To orędownik, z którym warto poznać się bliżej. Jak widać w licznych świadectwach i wpisach w Księdze Łask - większość cudów, jaka wydarzyła się za jego przyczyną związana jest właśnie z tą Nowenną.

Reklama

Góra Kalwaria. To tutaj spoczywają doczesne szczątki św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela zakonu marianów. Jego postać jest niezwykła pod wieloma względami. Swoim przesłaniem i duchowymi wskazaniami wyprzedzał czasy, w których przyszło mu żyć, a dziś oręduje za rodzicami oczekującymi potomstwa, dziećmi nienarodzonymi, osobami z trudnościami w nauce, ludźmi uzależnionymi. O jego wstawiennictwie i niezawodnej pomocy świadczą wpisy w Księdze Łask oraz coraz liczniejsze pielgrzymki do jego grobu na Mariankach w Górze Kalwarii.

Jak czytamy na stronie papczynski.pl „prawie wszystkie cuda i nadzwyczajne łaski zostały wyproszone poprzez odmówienie jednej lub wielu nowenn do tego Świętego.” Jest to niezwykle skuteczna forma modlitwy praktykowana w Kościele od wieków. Trwa 9 dni, co symbolizuje wytrwałość w modlitwie. Uzasadnienie skuteczności nowenn znajdujemy w Piśmie świętym: „Zaprawdę, mówię wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone” (Mt 7,7). Nowenny są wyrazem zaufania Bogu i złożenia w Nim całkowicie nadziei. Nowenna to konsekwentny szturm do nieba, drążenie skały, dzień po dniu.

Za pośrednictwem strony można również podać swoją intencję na czas intencji.

Reklama
Reklama

Nowenna będzie transmitowana na YouTube’owym kanale sanktuarium. Modlitwa będzie mieć miejsce codziennie po mszy o godz. 12.


ZOBACZ STRONĘ WWW.PAPCZYNSKI.PL


Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite