Fot. Doğukan Şahin/Unsplash

Modlitwa w zmęczeniu

"Czasami czuję się wykończony – popychany we wszystkie strony przez ludzi i okoliczności wokół mnie. W takich chwilach muszę się zatrzymać i zwrócić do Ciebie, ale zamiast tego mam skłonności do brania na siebie jeszcze większej liczby zadań..."

Reklama

Umiłowany Jezu,
czasami czuję się wykończony – popychany we wszystkie strony przez ludzi i okoliczności wokół mnie. W takich chwilach muszę się zatrzymać i zwrócić do Ciebie, ale zamiast tego mam skłonności do brania na siebie jeszcze większej liczby zadań. Nawet jeśli udaje mi się uspokoić ciało, mój umysł dalej pędzi – wypatruje przyszłych problemów i szuka rozwiązań.

Pomóż mi skupić się na wspaniałej prawdzie, że wszystkie skarby mądrości i wiedzy są
ukryte w Tobie. Proszę, przypominaj mi często, szepcząc mi do serca: „Ukochany, Ja jestem twoim skarbem. We Mnie jesteś pełny”.

Gdy cenię Cię ponad wszystko inne, rozkoszując się Tobą jako moją pierwszą miłością, jestem chroniony przed rozbiciem. Ty mnie uzupełniasz i uczysz, żebym wracał do Ciebie myślami za każdym razem, gdy odejdę. Dziękuję Ci, Panie, za Twoją cierpliwą pracę we mnie.

Życie blisko Ciebie, cieszenie się Twoją obecnością wiąże się z chęcią bycia posłusznym Twoim przykazaniom. Wyznaję, że często mi się to nie udaje, i jestem wiecznie wdzięczny, że Ty przyodziałeś mnie w szaty zbawienia, w płaszcz sprawiedliwości!

W Twoje święte Imię.
Amen.
Kol 2, 2–3; Ap 2, 4; Iz 61, 10


Modlitwa pochodzi z książki „Jezus słucha” Sary Young


Sarah Young
Jezus słucha

Jezus słucha to najnowsza książka napisana przez Sarah Young, autorkę światowego bestselleru Jezus mówi do ciebie, który przemienił życie milionów ludzi. Znajdziesz tu 365 wyjątkowych, opartych na Piśmie Świętym modlitw na każdy dzień roku. Dzięki nim zawierzysz wszystkie swoje sprawy Bogu i otworzysz serce na Jego zbawczą miłość.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę