Nasze projekty
Fot. Doğukan Şahin/Unsplash

Modlitwa w zmęczeniu

"Czasami czuję się wykończony – popychany we wszystkie strony przez ludzi i okoliczności wokół mnie. W takich chwilach muszę się zatrzymać i zwrócić do Ciebie, ale zamiast tego mam skłonności do brania na siebie jeszcze większej liczby zadań..."

Reklama
Reklama

Umiłowany Jezu,
czasami czuję się wykończony – popychany we wszystkie strony przez ludzi i okoliczności wokół mnie. W takich chwilach muszę się zatrzymać i zwrócić do Ciebie, ale zamiast tego mam skłonności do brania na siebie jeszcze większej liczby zadań. Nawet jeśli udaje mi się uspokoić ciało, mój umysł dalej pędzi – wypatruje przyszłych problemów i szuka rozwiązań.

Pomóż mi skupić się na wspaniałej prawdzie, że wszystkie skarby mądrości i wiedzy są
ukryte w Tobie. Proszę, przypominaj mi często, szepcząc mi do serca: „Ukochany, Ja jestem twoim skarbem. We Mnie jesteś pełny”.

Gdy cenię Cię ponad wszystko inne, rozkoszując się Tobą jako moją pierwszą miłością, jestem chroniony przed rozbiciem. Ty mnie uzupełniasz i uczysz, żebym wracał do Ciebie myślami za każdym razem, gdy odejdę. Dziękuję Ci, Panie, za Twoją cierpliwą pracę we mnie.

Życie blisko Ciebie, cieszenie się Twoją obecnością wiąże się z chęcią bycia posłusznym Twoim przykazaniom. Wyznaję, że często mi się to nie udaje, i jestem wiecznie wdzięczny, że Ty przyodziałeś mnie w szaty zbawienia, w płaszcz sprawiedliwości!

W Twoje święte Imię.
Amen.
Kol 2, 2–3; Ap 2, 4; Iz 61, 10


Modlitwa pochodzi z książki „Jezus słucha” Sary Young


https://stacja7.pl/ksiazki/odkrylam-ze-modlitwy-w-ktorych-oddaje-bogu-czesc-doglebnie-mnie-odnawiaja/

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę