Nasze projekty
Fot. Tamar Willoughby/Pexels

Modlitwa w lęku o przyszłość

"Patrzę w przyszłość, na to, co przede mną, i nie pozwalam, by niewiadome wytrącały mnie z równowagi. Widzę, że na mojej drodze czekają strach i zniechęcenie, gotowe, by mi towarzyszyć, jeśli im na to pozwolę. Proszę, przypominaj mi, że Ty idziesz przede mną i będziesz ze mną".

Reklama
Reklama

Mój wszechobecny Panie,
patrzę w przyszłość, na to, co przede mną, i nie pozwalam, by niewiadome wytrącały mnie z równowagi. Widzę, że na mojej drodze czekają strach i zniechęcenie, gotowe, by mi towarzyszyć, jeśli im na to pozwolę. Proszę, przypominaj mi, że Ty idziesz przede mną i będziesz ze mną. Trzymasz mnie za moją prawicę. Ponieważ żyjesz poza czasem, możesz być ze mną i jednocześnie na drodze, która mnie czeka. Oczami wiary widzę, jak jasno świecisz – przywołujesz mnie, zachęcasz, bym skupił wzrok na Tobie. Przylgnę więc mocno do Twojej dłoni, gdy będę szedł przez tę ciemność strachu i zniechęcenia. Pomóż mi patrzeć w przyszłość na Twoją lśniącą obecność, która promieniuje nieustającą miłością i nieskończonym zachęceniem.

Moja pewność bierze się ze świadomości, że Ty jesteś stale przy mnie i jesteś już w mojej przyszłości, przygotowujesz przede mną drogę. Jeśli uważnie posłucham, usłyszę, jak wołasz mnie z tej drogi – słowami ostrzeżenia i mądrości, zachęcenia i nadziei: „Nie lękaj się, bo Ja jestem z tobą; nie trwóż się, bo Ja jestem twoim Bogiem. Umacniam cię, a także wspomagam”.

W Twoje potężne Imię, Jezu.
Amen.

Pwt 31, 8; Ps 73, 23; Ps 119, 76; Iz 41, 10


Modlitwa pochodzi z książki „Jezus słucha” Sary Young


Sarah Young
Jezus słucha

Jezus słucha to najnowsza książka napisana przez Sarah Young, autorkę światowego bestselleru Jezus mówi do ciebie, który przemienił życie milionów ludzi. Znajdziesz tu 365 wyjątkowych, opartych na Piśmie Świętym modlitw na każdy dzień roku. Dzięki nim zawierzysz wszystkie swoje sprawy Bogu i otworzysz serce na Jego zbawczą miłość.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę