Nasze projekty
Fot. AltynAsyr/Wikipedia

Modlitwa o pokój na granicy [DZIEŃ V.]

Przez 5 najbliższych dni zachęcamy do wspólnej modlitwy o pokój na granicy polsko-białoruskiej. 5 dni, 5 szczegółowych intencji modlitwy, która jak wierzymy będzie wsparciem i inspiracją do poszukiwania mądrych rozwiązań i troski o dobro każdego człowieka.

Reklama
Reklama

“Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w Apelu ws. pomocy migrantom.

W odpowiedzi na ten apel, zachęcamy do wspólnej modlitwy. Każdego dnia będziemy polecać poszczególną grupę osób, dla których – jak wierzymy – nasza modlitwa stanie się wsparciem i inspiracją do poszukiwania mądrych rozwiązań i troski o dobro każdego człowieka.

Każdego dnia zachęcamy do odmawiania modlitwy o pokój opartej na motywach Listu do Efezjan oraz odmówienia 1 dziesiątki różańca w intencji szczegółowej.

Modlitwa o pokój – DZIEŃ I – 17 listopada
Intencja szczegółowa: za służby na granicy Polski – Straż Graniczną, Wojsko Polskie, Wojska Obrony Terytorialnej, Polską Policję oraz ich najbliższych

Modlitwa o pokój – DZIEŃ II – 18 listopada
Intencja szczegółowa: za migrantów

Modlitwa o pokój – DZIEŃ III – 19 listopada
Intencja szczegółowa: za mieszkańców okolic granicy polsko-białoruskiej

Modlitwa o pokój – DZIEŃ IV – 20 listopada
Intencja szczegółowa: za Polaków

Modlitwa o pokój – DZIEŃ V – 21 listopada
Intencja szczegółowa: za Białorusinów

Tekst modlitwy o pokój

Panie Jezu Chryste,

Ty, który jesteś naszym pokojem,

Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość,

Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi,

Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości!

Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas!

Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska;

Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia.

Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję.

Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie.

Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój!

Ty – rozpoznany czy nierozpoznany w drugim człowieku – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź.

Amen.

Dowolna tajemnica różańca

Ojcze nasz…
10 x Zdrowaś Maryjo

Chwała Ojcu..
O mój Jezu

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę