Nasze projekty

Dzień Kobiet ze św. Ritą. Wyślij swoją intencję!

Zapraszamy na wyjątkowe świętowanie Dnia Kobiet wraz z św. Ritą! Msza święta w intencji naszych czytelniczek, autorek, współpracowniczek i bliskich im kobiet odbędzie się 8 marca o godz. 15:15 w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie.

Reklama

Zachęcamy do wysyłania intencji Mszy świętej (formularz znajduje się na końcu artykułu), która będzie sprawowana w środę, 8 marca o godz. 15.15 przez o. Marka Donaja OSA, w kościele p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, przy ul. Augustiańskiej 7 w Krakowie. W tym miejscu, każdego 22. dnia miesiąca odprawiana jest  msza św. odpustowa, poprzedzona nabożeństwem z odczytaniem próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity z Casci – “specjalistki od spraw beznadziejnych”.

Chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim kobietom tworzącym społeczność naszego portalu: autorkom, czytelniczkom, współpracowiczkom – za obecność, zaangażowanie, wsparcie i modlitwę. W ich intencjach będziemy modlić się w Dzień Kobiet na krakowskim Kazimierzu, w najstarszym polskim ośrodku kultu św. Rity – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7.

Serdecznie zachęcamy Czytelniczki Stacji7 do przesyłania intencji modlitewnych – za siebie i za inne kobiety. Do udziału w akcji zapraszamy także Panów, którzy mogą poprosić o modlitwę za bliskie im kobiety: mamy, siostry, żony, córki, teściowe, narzeczone, babcie, znajome. Intencje można wpisywać do 7 marca poprzez poniższy formularz. Zostaną one złożone na ołtarzu podczas uroczystej Mszy św. w Dniu Kobiet.

Uroczysta Msza św. w Dniu Kobiet będzie mieć wyjątkową oprawę muzyczną, przygotowaną przez dzieci z przedszkola Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Krakowie. Najmłodsi, których modlitwa jest szczególnie miła Bogu i ma wielką moc, w procesji z darami złożą na ołtarzu intencje nadesłane przez Czytelników Stacji7.

Uczestnictwo w nabożeństwie będzie możliwe także za pośrednictwem transmisji na żywo, prowadzonej przez ojców augustianów – będzie ona dostępna na portalu Stacja7 oraz na stronie Klasztoru.

Czekamy na Wasze intencje!

SW RITA MODLITWY NA KAŻDY DZIEŃ
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę