Nasze projekty
Miłosierna Czternastka

Miłosierna 14. Supermoc #9. Być ubranym jak Jezus

Ja jestem zmartwychwstanie i życie, kto wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. (J 5,25-26)

Reklama

W Bogu jest nasza prawdziwa tożsamość i w Nim powinniśmy szukać naszego prawdziwego imienia. Jeżeli odkryjemy w Panu, że prawdziwie nas stworzył i prawdziwie nas ukochał, to nie będziemy potrzebować żadnych pseudo-tożsamości. Jedynie bycie dzieckiem Boga, umiłowanym dziedzicem Władcy Ziem sprawia, że prawdziwie jesteśmy szczęśliwi.

Co za tym idzie?

Wówczas nie potrzebujemy się przyodziewać w sztuczne postacie. Odrzucamy maski, które o nas w ogóle nie mówią. Po co zgrywać kogoś kim się nie jest? Za moich czasów gimnazjalnych była moda że zapożyczało się i kombinowało, żeby mieć jak najlepsze ciuchy, by być na równi z tymi, którzy takie ciuchy już posiadają. To wszystko było pogonią za sztuczną tożsamością.

Reklama

Pan Jezus mówi o sobie wyraźnie, że jest zmartwychwstaniem i życiem – w Nim i z Nim nasze przyodzianie będzie najbogatszym ubiorem, a świadectwo bycia w Chrystusie daje motywację i mobilizację innym, by też takie „odzienie” nabyć.

Trening #9

Reklama

Warto zacząć modlić się o całkowite przylgnięcie do Chrystusa. Dać świadectwo, że „ubiór” to nie tylko sprawa zewnętrzna, ale także wewnętrzna.


Mateusz Czerwiński, alumn WSD w Pelplinie

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite