Miłosierna 14. Supermoc #23. Po prostu Miłość

„Spragnionych napoić” – oto kolejny superbohater w naszym rozważaniu. Przyznam szczerze, że pierwsze skojarzenie, jakie pojawiło się w mojej głowie, dotyczyło słów Jezusa, które wypowiedział podczas rozmowy z Samarytanką: „Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki'' (J 4, 14).

Reklama

Powstaje pytanie – w jakim znaczeniu Jezus mówi o wodzie? Czy mówi w kontekście podstawowego i niezbędnego składnika do życia człowieka, czy też ma na myśli zupełnie co innego? Otóż woda darowana przez Niego to On sam, Jezus we własnej osobie. Jezus, który jest miłością, czystą i bezinteresowną.

Jezus, który zachęca nas do dzielenia się i tą wodą – miłością. Przecież jest tak wiele osób na świecie, które mają w sobie pragnienie Boga, a więc pragnienie miłości. Zatem nie bójmy się zaspokoić ich pragnienia Dobrą Nowiną, dobrym słowem, gestem i uczynkiem. Pomagajmy innym uwierzyć w Bożą miłość.

Reklama
Reklama

Trening #23:

Proś Boga, abyś doświadczył wewnętrznie, iż Jezus pragnie twojej miłości oraz że ty również tęsknisz za Jego bezwarunkową, Bożą miłością. Proś również, abyś otworzył się na miłość Jezusa i jednocześnie potrafił odpowiedzieć Mu miłością na miłość.


Patryk Jasiński, WSD Toruń, II rok

Reklama
Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę „Miłosierdzie to imię Boga” – wywiad z papieżem Franciszkiem!

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran.

Reklama

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę