Nasze projekty

Miłosierna 14. Supermoc #23. Moje ciało

O czym tym razem chce nam powiedzieć kolejny superbohater –„nagich przyodziać”?

Reklama

Z pozoru wydawać by się mogło, że ten uczynek miłosierdzia stracił w dzisiejszym świecie na swojej ważności i aktualności, a nawet można by rzec – odszedł do lamusa. Przecież obecnie generalnie nikt nie cierpi z powodu braku odzienia, wręcz przeciwnie, mamy go pod dostatkiem. Istnieją także różne instytucje charytatywne, które zajmują się niesieniem pomocy w zakresie tej podstawowej potrzeby każdego człowieka. W ten sposób wielu z nas dystansuje się jakby od tego uczynku miłosierdzia

Jednakże należy spojrzeć na niego zupełnie z innej perspektywy, bowiem posiada on o wiele głębszy sens. Otóż wzywa nas do refleksji nad własnym ciałem, które jest świątynią Ducha Świętego, o czym przypomina nam św. Paweł w Liście do Koryntian. Uczynek ten apeluje o troskę i szacunek wobec własnego ciała. Nawołuje nas do troski o zdrowie, właściwą kondycję, wygląd, piękno czy odzienie. Trzeba pamiętać o fakcie, że każdy z nas posiada ciało, będące mieszkaniem duszy nieśmiertelnej, które ma zostać zbawione, uwielbione.

Należy również mieć świadomość, że we współczesnym świecie ludzkie ciało postrzegane jest w kategoriach rzeczy i z tego powodu łatwo może stać się przedmiotem różnych transakcji, np. można je kupić lub sprzedać. Ale czy takie podejście do ciała, które jest świątynią Ducha Świętego, jest właściwe? Chyba każdy z nas potrafi odpowiedzieć na to pytanie.

Reklama

Trening #23

Zastanów się nad swoim dotychczasowym stosunkiem do własnego ciała i zadaj sobie pytanie: Jak ja traktuję swoje ciało? Czy odnoszę się do niego z należytym szacunkiem?

Reklama

Patryk Jasiński, kleryk II roku, WSD Toruń

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę