Nasze projekty
Reklama

Miłosierna 14. Supermoc #11. Kubek wody

Nieś kubek wody spragnionemu - mimo wszystko!

W dzisiejszej Ewangelii Jezus wzywa nas do wzięcia krzyża, zaparcia się i pójścia za Nim. Jezus nie gwarantuje, że droga kroczenia Jego śladami zawsze będzie łatwa i przyjemna, ale obiecuje, że zawsze będzie On na Niej obecny.

Często pomoc bratu lub siostrze, którzy są w potrzebie, równoznaczna jest z wzięciem krzyża na swoje ramiona. Krzyżem tym może być niezrozumienie, obelga, odrzucenie, wyśmianie. Jednak pomagając bratu lub siostrze w potrzebie, pomagasz samemu Chrystusowi –kiedy podajeszkubek wody spragnionemu pomagasz samemu Chrystusowi. Błogosławiona Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Ludzie w gruncie rzeczy potrzebują twojej pomocy, mogą cię jednak zaatakować, gdy im pomagasz – pomagaj, mimo wszystko”. Dzięki wyjściu naprzeciw drugiemu człowiekowi stajesz się nowym Szymonem z Cyreny, który z własnej, nieprzymuszonej woli pomaga nieść krzyż cierpienia swojemu bratu, siostrze. Nie zapominaj, że na tej ciężkiej, ale jakże fantastycznej drodze nie jesteś sam. Razem z Tobą jest Chrystus, który Ciebie wspomaga i obdarza swoim błogosławieństwem.

Reklama

Trening #11

Spróbuj dzisiaj znaleźć kogoś, kto jest spragniony wody; twojej miłości, obecności, zrozumienia i podaruj mu chwilę z Twojego cennego życia. Pamiętaj, że pomagając bliźniemu pomagasz Chrystusowi. Nie bój się, napój spragnionych – mimo wszystko.


Mikołaj Jędrzejewski, alumn III roku WSD w Pelplinie

Reklama

franciszek_Milosierdzie_500pcxPolecamy książkę”Miłosierdzie to imię Boga”
– wywiad z papieżem Franciszkiem

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do osób, które szukają sensu życia, uleczenia ran. Do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary.

Reklama

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja