Nasze projekty

Miłosierna 14. Supermoc #11. Darować Chrystusa

Jezus w dzisiejszej Ewangelii wzywa Szymona, Andrzeja, Jakuba i Jana do pójścia za Nim, aby głosić Jego naukę innym ludziom, aby Jego orędzie zbawienia rozszerzało się aż na krańce świata. Mistrz pragnie, żeby każdy człowiek spotkał się z miłosiernym obliczem samego Boga.

Reklama

Jezus mówi dziś do Ciebie, tak samo jak kiedyś do Szymon i Andrzeja: „Pójdź za mną”. Pójdź za mną i podaruj mnie tym, którzy jeszcze mnie nie znają. Czy odpowiesz pozytywnie na głos wzywającego Chrystusa? Czy nakarmisz bliźniego obecnością Chrystusa?

No tak… to tak wzniośle brzmi, ale jak ja w mojej codzienności mogę podarować innym Boga? Błogosławiona Matka Teresa wskazywała wspaniały sposób na obdarowanie innych Jezusem: „Spójrzcie przed snem na swoją dłoń i zapytajcie siebie samych: Co uczyniłem dziś dla Jezusa? Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnie to uczyniliście…”

Reklama

love

Modlitwa, szczery uśmiech, zwykła obecność, pytanie: „Czy mogę ci w czymś pomóc?” wystarczy, aby podarować innym Jezusa. Nie poddawaj się w czynieniu dobra bliźniemu.

Szymon, Andrzej, Jakub i Jan odpowiedzieli pozytywnie na zaproszenie Mistrza do wspólnej wędrówki. Apostołowie od razu zostawili wszystko, czym żyli – swoją pracę – i poszli za Jezusem. Pan również czeka na odpowiedź od Ciebie, czy zgodzisz się na to, by zanieść go innym? Czy jesteś gotowy, by „łowić” innych dla Chrystusa?

Reklama

Trening #11

Spróbuj dzisiaj „nakarmić” Chrystusem siostrę/brata, którzy są w potrzebie. Pamiętaj, że nie jesteś sam, jest z tobą Chrystus, który dzisiaj wzywa „Pójdź za mną”. Zanoś Pana tym, którzy Go potrzebują. Może dzięki Tobie ktoś pozna miłosierne oblicze Boga?

Reklama

Mikołaj Jędrzejewski, kleryk III roku WSD w Pelplinie

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę