fot. Cliff/flickr

Miłosierna 14. Supermoc #1. Co z tymi imigrantami?

Można powiedzieć, że temat tego miesiąca jest niezwykle gorący, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia. Paryż, Bruksela, porwany ksiądz i zapowiedź jego ukrzyżowania, papież myjący stopy muzułmanom i wiele, wiele innych kwestii związanych z imigrantami.

Reklama

Pytanie jest jedno, co chrześcijanin – ja i ty – powinniśmy zrobić? Jakie jest nasze zadanie wobec tych ludzi? Wydaje się, że ten uczynek miłosierdzia „podróżnych w dom przyjąć” mówi jasno… A jednak…

W Wielki Piątek słyszałam jedno z najgenialniejszych kazań w całym moim życiu. I przy okazji najmocniejszych… Ksiądz stojąc przy ambonie zapytał mniej więcej tak: co z nas za chrześcijanie, jeśli podchodząc do adoracji krzyża, będziemy podchodzili z nienawiścią w sercu, nawet do tych, którzy przeprowadzili zamachy w Belgii? Którzy porwali księdza z zamiarem ukrzyżowania go? Co pomyśleliście czytając, że papież umył stopy muzułmanom? Skrytykowaliście go jak część katolickiego świata? Czy kiedykolwiek modliłeś i modliłaś się za sprawców zamachów, a nie tylko ofiary? I dodał: (to moim zdaniem był najmocniejszy akcent tego kazania, taki moment, w którym w wielkim kościele słychać było przelatującą muchę) ja nie potrafię.

No właśnie, ja też nie. Ale podchodząc do adoracji krzyża, wiedziałam, że ten ksiądz ma rację, że krzycząc w sercu, że ja mam prawo ich nie przyjmować do swojego życia moje chrześcijaństwo jest wyjątkowe słabe. Chrystus umarł za wszystkich, bez wyjątku – za nich też.

Reklama
Reklama

Trening #1

Pomódl się za sprawców zamachów w Belgii, choćby tylko westchnieniem do Boga, ale spróbuj to zrobić. Wiem jak wyjątkowo ta czynność jest dziś trudna.

Reklama
Reklama

Karolina Olszewska, doktorantka na Wydziale Teologicznym UMK

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę