Nasze projekty

Migracja Miłosierdzia #4. Pielgrzymi z Syrii. Dramatyczny apel na ŚDM

Chcę abyście zrozumieli, że każdy z Was ma rodziców, ma dzieci, ma pracę, ma wszystko. Wiedzcie, że ludzie z Syrii zasługują na to samo. Chciałbym, żebyście zanieśli tę wiadomość innym

Reklama

Jeśli chcecie znać prawdę o Syrii, posłuchajcie ludzi, którzy tam żyją  – mówi Stacji7.pl Wessam z Damaszku. Opowiada, że jego dom, w ubiegłym roku został zaatakowany z moździerzy w czasie wigilii Bożego Narodzenia. Bycie chrześcijaninem to powód, dla którego możesz zostać zamordowanym. Mam nadzieję, że będziecie się za nas modlić – mówi.

Reklama
Reklama

Nie chcemy pozostać obojętni i bezradni. Będziemy wołać do Pana o pokój, wymieniając w modlitwie wszystkie te miejsca, w których toczą się wojny i konflikty, gdzie ludzie cierpią w wyniku nieustannego terroru i prześladowań.

Na modlitwę o pokój z uchodźcami z Syrii zaprasza w środę 27 lipca o godz. 19 do kościoła NMP z Lourdes w Krakowie Wspólnota św. Idziego. Będziemy modlić się za Syrię, Ukrainę, Nigerię, Salwador, Pakistan i wiele innych miejsc na mapie świata, gdzie zdaje się królować zło. Jeśli jesteście już na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – przyjdźcie!

Reklama
Reklama

Migracja miłosierdzia – o cyklu

Atmosfera Światowych Dni Młodzieży sprzyja rozwojowi duchowemu. Chcąc wykorzystać tę niebywałą okazję, wolontariusze zaangażowani w Dni w Diecezjach w Archidiecezji Warszawskiej rozpoczęli akcję „Migracja Miłosierdzia”. Projekt ma za zadanie wyjaśnić, czym jest miłosierdzie i jak wielkie znaczenie ma w życiu każdego człowieka, a przede wszystkim stać się okazją do ewangelizowania Polaków.

Pomysłodawcy akcji tworzą kilkuminutowe filmiki, w których zawarte są świadectwa życia uczestników Światowych Dni Młodzieży obecnych na Dniach w Diecezjach w Warszawie. W tych relacjach zawarte są historie młodych ludzi i opowieści o łaskach, jakie doznali od Boga. Do każdego odcinka zapraszana jest jedna narodowość.

Reklama

„Pielgrzymi przyjeżdżają tutaj, by wzbogacić się duchowo, ale jednocześnie zapewniają nam, jako gospodarzom tego niezwykłego wydarzenia, rozwój postawy chrześcijańskiej.”- mówi zaangażowany w realizację projektu Paweł Żulewski.

Pielgrzymi dotarli do Polski z różnych zakątków świata. Staramy się okazać gościnność, a oprócz domów otwieramy też serca. Okazując im wsparcie i pomoc, sami zyskujemy niesłychane dary. Tak właśnie migruje miłosierdzie.


Materiał powstał we współpracy z Archidiecezją Warszawską


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę