Nasze projekty
Processed with VSCO with hb1 preset

Maryja – Brama Niebieska prowadząca nas do Boga | Majowe ze Stacją7

Obecność Maryi w naszym życiu pozwala nam wejść do nieba. Przez relację z Nią, możemy doświadczać Królestwa Bożego już na ziemi. I ufać, że kiedy będziemy przechodzić w tym ostatnim momencie, będziemy przechodzić przez Nią.

Reklama

Bramo Niebieska, módl się!

Posłuchaj:

Pomyśl:

Jest taki mem, na którym stoi Piotr przy bramie. Bramie pełnej pająków, zakurzonej, zaniedbanej – widać, że dawno nie była otwierana, że dawno nikt przez nią nie przechodził. Obok Piotra stoi Jezus i mówi mu: “Nie przejmuj się Piotr, to tylko moja mama”. Za chmurami, za Piotrem, bramą i Jezusem, widzimy Maryję, która wciąga na różańcu ludzi, wciąga ich do nieba. Maryja, Brama Niebios.

Brama to miejsce, przez które przechodzimy. Maryja na memie pokazuje nam prawdę o tym, kim jest. O tym, że przez nią przechodzimy do nieba. Czy szybciej? Czy łatwiej? Czy prościej? Tego nie wiem. Ale obecność Maryi w naszym życiu pozwala nam wejść do nieba. Wchodzić już tutaj, gdzie żyjemy. Doświadczać tego, że przez Nią, przez relację z Nią, możemy doświadczać Królestwa Bożego już tutaj. I ufać, że kiedy będziemy przechodzić w tym ostatnim momencie, będziemy przechodzić przez Nią. Że nas wciągnie, na różańcu. Że nas wciągnie poprzez więź z nią do nieba.

Reklama
Reklama

Kiedy myślę o tym, co to znaczy dla mnie, że Maryja jest Bramą Niebios, to przypominam sobie wszystkie te momenty, w których Ona mi towarzyszy. Wiele rzeczy, które zrobiłam, prace które podjęłam, także moja modlitwa, kiedy przechodziłam z Nią, nie tyle były prostsze, nie tyle łatwiejsze, co były prawdziwsze. I miały smak tego, że Ona jest, że ona mnie przeprowadza. Że z Nią przechodzę, że przez Nią przechodzę. Że z jednej rzeczywistości w drugą przechodzę przez Maryję. Że Ona czuwa, że jest obecna. Co to znaczy dla Ciebie, że Maryja jest Bramą Niebios? Czy przechodzisz przez Nią? Czy jest twoją furtkę do Boga? Czy otwiera ci drzwi, by do Boga się zbliżyć? Kim dla Ciebie jest Maryja?

Módl się:

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę