Zginął podczas wysadzania mostu. „Jego bohaterski czyn znacząco spowolnił nacisk wroga”

Młody ukraiński żołnierz Witalij Wołodymyrowycz Skakun zgłosił się jako ochotnik do wysadzenia mostu, by tym samym uniemożliwić przejazd rosyjskich czołgów. "Most został wysadzony, ale żołnierz nie zdążył uciec" - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Fot. General Staff of the Armed Forces of Ukraine/Facebook

Ukraińskie siły zbrojne wysadziły trzy mosty wokół Kijowa, aby zahamować natarcie rosyjskich czołgów – poinformował w piątek serwis Euromaidan PR. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał na Facebooku, że wysadzony został także most drogowy w pobliżu miasta Heniczesk.

„Nasz brat zginął”

Do pomocy w wysadzeniu mostu jako ochotnik zgłosił się młody inżynier, Witalij Wołodymyrowycz Skakun. Okazało się jednak, że żołnierz nie zdąży zejść z mostu, by go wysadzić. „Most został wysadzony, ale żołnierz nie zdążył uciec” – relacjonuje sztab.

„Nasz brat zginął. Jego bohaterski czyn znacząco spowolnił nacisk wroga, umożliwiając jednostce przeniesienie się i zorganizowanie obrony” – napisano w komunikacie. Czytamy w nim także informację, że dowództwo wystąpi o przyznanie państwowego odznaczenia zmarłemu Witalijowi Skakunowi.

Reklama

interia,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę