fot. NEXTA/Twitter.com

Powstaniec warszawski nagrał wyjątkową wiadomość. „Walcz dalej Ukraino, broń swojej niepodległości”

"Walcz dalej Ukraino, broń swojej niepodległości. Ufam, że pomoc dla ciebie będzie coraz większa ze strony państw, które się ociągają, ale chyba w końcu zrozumieją, że jeżeli was nie obronią, to przyjdzie kolej na nich" - mówi w specjalnym przesłaniu do walczącej Ukrainy Jakub Tomasz Nowakowski, uczestnik Powstania Warszawskiego.

Reklama

Jakub Tomasz Nowakowski doskonale wie jak wygląda wojenna rzeczywistość. W czasie II wojny światowej walczył przeciwko niemieckiemu okupantowi w szeregach Armii Krajowej, a później także jako uczestnik Powstania Warszawskiego. W specjalnym nagraniu zwraca się do narodu ukraińskiego ze słowami wsparcia.

Zwracam się do Was drodzy pobratymcy Ukraińscy. Bohaterski narodzie, który teraz tak walczy o swoją ziemię, o swoją niepodległość, o swoją ojczyznę przeciwko bestialskiemu najazdowi rosyjskiemu, który niszczy wasz piękny kraj – mówi na początku.

Przesyłam wam serdeczne wsparcie od polskich kombatantów, żołnierzy Armii Krajowej i Powstańców warszawskich, żebyście wytrwali w swojej bohaterskiej walce i dzielnie odpierali najazd, tak jak myśmy to czynili w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej – dodaje powstaniec warszawski.

Reklama

W swoim przesłaniu zaznaczył także, że zna kilka piosenek ukraińskich, które zanucił. Wybaczcie mi, jeśli jakieś słowa nie powtarzam zbyt wiernie, ale zaśpiewam niektóre z nich – podkreślił.

Walcz dalej Ukraino, broń swojej niepodległości. Ufam, że pomoc dla ciebie będzie coraz większa ze strony państw, które się ociągają, ale chyba w końcu zrozumieją, że jeżeli was nie obronią, to przyjdzie kolej na nich – podkreślił na koniec.

Reklama

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę