Nasze projekty

Niecodzienny jubileusz. S. Adamina świętuje 106 lat życia

Urodziła się, gdy świat opanowała pierwsza wojna światowa. Kiedy wybuchła druga, ona składała profesję u Albertynek. S. Adamina Marii Koczur świętowała niezwykły jubileusz.

Reklama

– Serce s. Adaminy jest nie tylko mocne, o czym świadczy kolejny jubileusz, ale i pojemne, i każdy z bliskich, zarówno tu obecnych, jak i na wspólnym świętowaniu nieobecny, ma w tym sercu swoje wyjątkowe miejsce – tymi słowami przełożona wadowickiej wspólnoty sióstr albertynek, s. Urszula Zyzak, powitała zgromadzonych na niecodziennej uroczystości. 5 września w zakonnej kaplicy odprawiona została Eucharystia, której przewodniczył o. Leszek Stańczewski – przeor klasztoru ojców karmelitów w Wadowicach, a okolicznościową homilię wygłosił ks. prałat Stanisław Czernik z Andrychowa, rodzinnego miasta S. Adaminy. W trakcie liturgii wyśpiewano radosne „Te Deum” za tajemnicę powołania siostry Adaminy i tych wszystkich, którzy wraz z nią w minionym czasie doświadczali dobroci i miłości Boga, a jubilatka ponowiła śluby ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, które pierwszy raz złożyła 8 grudnia 1940 roku. 

W świętowaniu wzięli udział kapłani związani ze wspólnotą, przełożona generalna zgromadzenia, s. Teresa Maciuszek i przełożona prowincjalna Prowincji Krakowskiej – s. Kamila Laskowska, a także przedstawiciele rodziny jubilatki.

Reklama

Wszyscy zgodnie przyznają, że pogodne znoszenie podeszłego wieku, cichość, pokój to niewątpliwie owoce jej ducha rozmodlenia, którym daje wymowne świadectwo wartości życia oddanego bez reszty Bogu.

Po zakończeniu liturgii wszyscy spotkali się w zakonnym refektarzu, aby złożyć siostrze Adaminie życzenia. 106 cm tortu na 106 urodziny – tak siostry z domowej wspólnoty podkreśliły niecodzienny jubileusz, a solenizantka pogodnie zdmuchnęła tegoroczne świece…

Siostra Adamina – Maria Koczur urodziła się w Andrychowie 6 września 1914 r. W roku 1937 wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Przez lata życia zakonnego posługiwała w kilkunastu domach zgromadzenia, m. in. Bochni, Zakopanem. Krakowie czy Przemyślu. Najdłużej związana była z domem w Wadowicach, gdzie mieszka do dziś. 

Reklama

ah, archidiecezja krakowska/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite