Nasze projekty
Reklama
Fot. Morio/Wikipedia

Lewis Hamilton: Moim prawdziwym kompasem jest Kościół

„W każdą niedzielę chodzę do kościoła… Nauczyłem się, gdzie iść, a moim prawdziwym kompasem jest Kościół” - mówi Lewis Hamilton, brytyjski kierowca wyścigowy.

Lewis Hamilton to czterokrotny mistrz świata Formuły 1, od 2013 roku kierowca zespołu Mercedesa. Sportowiec nie kryje swojej wiary i mówi wprost o Bogu.

Dziękuję Bogu za wszystko. Nie byłoby też mnie w tym miejscu, gdyby nie ciężka praca mojego ojca i całej rodziny – powiedział Hamilton po uzyskaniu tytułu Grand Prix Meksyku.

CZYTAJ>>> Dawid Kubacki: znak krzyża pomaga mi być lepszym zawodnikiem

Reklama

„Ktoś z góry nade mną czuwał”

W 2021 roku podczas Grand Prix Włoch Hamilton uległ ciężkiemu wypadkowi. Dzięki systemowi Halo, sportowiec nie doznał poważnych obrażeń.

„Takie dni jak ten przypominają mi, jakie mam szczęście” – napisał wtedy w mediach społecznościowych. „Milisekundy decydują o tym, by ze ścigania przejść do przerażającej sytuacji. W niedzielę ktoś z góry patrzył w dół i czuwał nade mną” – dodał Hamilton.

ZOBACZ>>> Wilfredo Leon: „Śpię spokojnie. Ja zawsze jestem z Panem Bogiem. On mi pomaga”

Reklama

„W każdą niedzielę chodzę do kościoła”

Lewis Hamilton słynie także ze swojego zamiłowania do tatuaży. Na jego plecach widnieje wytatuowany duży krzyż, sportowiec dodaje, że ma także wytatuowany wizerunek Anioła Stróża, Najświętsze Serce Pana Jezusa a także Pietę Michała Anioła przedstawiającą Matkę Bożą z Jezusem.

Na jego ramieniu wypisane są słowa „Wiara i Rodzina” a na szyi – „Bóg jest miłością”. Kolejnym tatuażem na jego klatce piersiowej jest kompas wskazujący kierunki. Tatuaż symbolizuje jego związek religijny i wiarę. W wideo zamieszczonym na YouTube powiedział: „W każdą niedzielę chodzę do kościoła… Nauczyłem się, gdzie iść, a moim prawdziwym kompasem jest Kościół”.

Reklama

przegladsportowy.pl, sportowefakty.wp.pl, GQ/YouTube, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę