Nasze projekty
Reklama
fot. screenshot YouTube/Rappler

Ksiądz tik-toker doceniony przez internautów! Ks. Fiel Pareja odebrał nagrodę w kategorii „Wschodząca Gwiazda”

Pierwszy raz w historii Tik-Toka przyznano nagrody uznania przez internautów. Jednym z laureatów był...ksiądz, znany pod pseudonimem „Ojciec TikTok”, ktróry od 2020r. zgromadził na swoim koncie 1,1 mln fanów!

Ojciec TikTok

W 2020 r. pojawiła się u księdza Pareji myśli, aby założyć konto na Tik-Toku. Od tego czasu zgromadził on na swoim profilu aż 1,1 mln widzów! Jego nagrania są nie tylko niezwykle wartościowe, ale także zabawne i inspirujące!

Tik-Tok to przede wszystkim trendy, które pomagają użytkownikom rozpromować swoje konta. Tak też ks. Pareja bierze udział we wszelkiego rodzaju wyzwaniach. Poza nimi publikuje treści religijne, refleksyjne, czy modlitewne.

Jednym z najpopularniejszych filmów na profilu księdza tiktokera jest ten, gdzie kapłan stoi przed lustrem i je wyciera. Za każdym przetarciem, ukazuje się w innych szatach liturgicznych.

Reklama

Ksiądz Fiel Pareja pochodzi z Filipin i został wyświęcony w archidiecezji San Fernando. Na swoim koncie posługuje się ojczystym językiem, ale także angielskim, aby móc dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Stał się jednym z najpopularniejszych twórców, poruszających kwestie wiary na tym serwisie społecznościowym.

Wschodząca gwiazda

W rozmowie z Rappler 30-letni ks. Pareja wyjaśnił, że nigdy nie zamierzał zakładać konta na TikToku. Miał wątpliwości, że ludzie nie zaakceptują księdza na Tik-Toku. Okazało się jednak, że jego nagrania są totalnym fenomenem, co zostało docenione przez publiczność

W naszym kraju, jak wiadomo, nie jesteśmy przyzwyczajeni do widoku księży, którzy tańczą, śpiewają, wygłupiają się. Jakby to było tabu, wielki grzech. Oczekuje się, że ksiądz będzie głosił kazania z ambony i odprawiał msze – tłumaczył w rozmowie ks. Pareja.

Reklama

Ksiądz tiktoker podkreśla, że pomysł założenia profilu na tym medium społecznościowym wziął się właściwie przez nudy związane z pandemią koronawirusa. Wtedy zaczął nagrywać filmy z religijnym przesłaniem, dotyczące Ewangelii, Pisma Świętego i ogólnie wiary. Sam zaznacza, że nie tworzy dla swojej popularności, ale aby nieść Słowo Boże wszystkim, młodym użytkownikom. To wszystko nie jest dla mnie, ale dla ludzi, którzy zechcą przyjąć Słowo Boże.

kw/Aleteia/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę