Nasze projekty
fot. Gastón Cuello/Wikimedia CC BY-SA 4.0

Iga Świątek: „Cały kraj mnie wspiera, to wspaniałe uczucie!” Dziś tenisistka obchodzi 21. urodziny

Iga Świątek to obecnie jedna z najbardziej popularnych, a zarazem najlepszych tenisistek na świecie. Mimo młodego wieku jej determinacja, siła i ciężka praca zaprowadziły ją po najważniejsze, tenisowe trofea. Dziś Iga obchodzi 21. urodziny!

Reklama

Iga jest córką Tomasz Świątka – byłego wioślarza, uczestnika igrzysk olimpijskich oraz Doroty Świątek – ortodontki. Ma starszą się Agatę, która poszła w ślady mamy i jest studentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Iga zaś od zawsze chciała iść w ślady ojca – marzyła o karierze sportowej.

Tomasz Świątek od zawsze marzył, by obie córki zostały sportowcami w sportach indywidualnych. Iga wybrała tenis i już nigdy nie rozstała się z rakietą tenisową.

Sukcesy od najmłodszych lat

W karierze juniorskiej już wyróżniała się spośród rówieśniczek. Zdobyła tytuł mistrzyni Europy w duecie z Mają Chwalińską. W lipcu 2018 r. zwyciężyła w Wimbledonie w grze pojedynczej. Występowała ponadto na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich, jednak indywidualnie nie udało jej się zdobyć medalu. W grze podwójnej w parze z Kają Juvan obie sięgnęły po złote medale!

Reklama

Potencjał Igi zatem dostrzeżono już bardzo dawno. Wielu trenerów twierdzi, że to była tylko kwestia czasu, kiedy Iga będzie walczyć o światowe trofea. Tak też się stało. Obecnie tenisistka wygrała najbardziej prestiżowe trofea! Australian Open, French Open i wiele innych, ważnych, tenisowych turniejów. To czyni ją jedną z najbardziej utytuwanych tenisistek na świecie. Obecnie plasuje się na 3. miejscu pod względem zwycięstw tenisowych pod rząd. Na 1. miejscu znajduje się Venus Williams z wynikiem 35. wygranych meczów, zaś na 2. Serena Williams z wynikiem 34. wygranych meczów pod rząd. Zatem już tak niewiele dzieli Świątek, by wyprzedzić jedne z najbardziej znanych tenisistek na świecie.

„To wspaniałe uczucie”

Iga podkreśla, że bardzo wiele daje jej wsparcie od publiczności, które odczuwa podczas każdego meczu. Cieszę się też ze wsparcia jakie mam, bo myślę, że bez mojego teamu nie poszłoby to tak płynnie – mówiła. Zawsze zwraca także uwagę, że wspiera ją cały kraj, za co szczególnie wszystkim dziękuje. To wspaniałe uczucie – dodała.

Iga prowadzi także szeroką działalność charytatywną. Angażuje się w różne zbiórki, a w grudniu 2021 r. zaangażowała się w pomoc podczas przygotowań Szlachetnej Paczki. Bardzo często w mediach społecznościowych zachęca swoich obserwatorów, by razem z nią wspierali różne organizacje, fundacje, które niosą pomoc. Dodaję post o wybranych przez Was fundacjach, aby więcej osób dowiedziało się o ich istnieniu i o problemach, jakim przeciwdziałają – napisała polska tenisistka.

Reklama

Z okazji 21. urodzin młodej tenisistki, życzymy kolejnych sukcesów sportowych i Bożego błogosławieństwa na wszystkich, sportowych ścieżkach!

kw, wikipedia.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę