Nasze projekty
fot. Wikimedia/domena publiczna

Andrzej Duda: Trwanie w wierze powoduje, że jesteśmy mocni

Dziś prezydent RP Andrzej Duda obchodzi 50. rocznicę urodzin. Podczas swojej prezydentury niejednokrotnie wspominał o tym, jak istotną rolę w jego życiu i sprawowanym urzędzie odgrywa wiara. Co prezydent mówi o Bogu?

Reklama

W 2016 r. w Polsce była obchodzona 1050 rocznica chrztu Polski. Podczas orędzia w gnieźnieńskiej katedrze podziękował za świętych, którzy przez okres 1050 lat byli wzorem dla naszego narodu. Bogu podziękować za opiekę nad Ojczyzną. I prosić św. Wojciecha tu, u stóp jego konfesji, gdzie znajdują się jego relikwie, prosić św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa z mojego rodzinnego miasta, prosić św. Andrzeja Bobolę, mojego patrona i patrona naszej Ojczyzny, św. Faustynę, orędowniczkę Miłosierdzia Bożego – o błogosławieństwo i wstawiennictwo u Pana Boga za naszą Ojczyzną, za naszym narodem i za tym wszystkim, co dla nas ważne.

Dodał, że niezwykle ważne jest, aby dziś Polacy kontynuowali to, czego dokonali nasi przodkowie, by wciąż trwali w wierze i tradycji Kościoła. Abyśmy trwali w tradycji przodków, w wierze, w tym wszystkim, co zawsze powodowało i powoduje, że jesteśmy mocni. Niech Pan Bóg błogosławi mojej Ojczyźnie, niech Pan Bóg błogosławi Polakom, niech Pan Bóg błogosławi Kościołowi! – mówił.

„Polska młodzież jest razem”

Należy zaznaczyć, że prezydent Andrzej Duda bierze udział w najważniejszych religijnych uroczystościach nie tylko o charakterze państwowym. Towarzyszył także młodym podczas Spotkania Młodych Lednica 2000 w 2018 r. – kiedy Polska obchodziła 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Reklama

Patrzę na was z wielkim wzruszeniem w tym szczególnym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Polska młodzież jest, jest razem, śpiewa pieśni, modli się, tworzy, buduje wspólnotę a nad nimi powiewają biało-czerwone sztandary. Jakże bardzo wam za to dziękuję – powiedział prezydent.

Kiedy w 2020 r. pandemia koronawirusa opanowała Polskę i cały świat, prezydent modlił się na Jasnej Górze w intencji wszystkich Polaków i całego świata. Uczestniczył wówczas wieczornej modlitwie, Apelu Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej, podczas którego śpiewem Suplikacji zanoszone było wołanie o oddalenie wirusa, za chorych i tych, którzy z narażeniem swego życia służą innym.

W 2021 r. w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent z wdzięcznością odniósł się do kolejnych lat suwerenności naszego kraju. Dziękuję Panu Bogu za Polskę, dziękuję za to, że możemy cieszyć się wolną Polską. Dziękuję tym, którzy walczyli za suwerenną Polskę. Dziękuję moim Rodakom, z którymi wspólnie obchodzimy Święto Niepodległości. Dziękuję, że jesteście – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Reklama

radiomaryja.pl, pch24.pl, niedziela.pl, temi.pl /Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę