Nasze projekty
Reklama
YouTube/Lednica2000

Znamy hymn tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy! [PIOSENKA+ TEKST]

Poznaliśmy hymn jubileuszowego 25. Spotkania Młodych Lednica 2000. Utwór w wykonaniu Siewców Lednicy zatytułowano „Słyszę Cię”. To bezpośrednie nawiązanie do hasła spotkania: „Usłysz”. Hymn skomponowany przez zespół „Siewcy Lednicy” zabrzmi na Polach Lednickich i w domach uczestników już 5 czerwca.

Tegoroczny hymn Lednicki odnosi się do hasła spotkania „Usłysz”. Mówi o tym, co dzieje się, kiedy człowiek wsłucha się w głos Boga, co może się wtedy dokonać. Jak zdradziła Agnieszka Chrostowska, wiceprezes Stowarzyszenia Lednica 2000, pierwotnie utwór miał być bardziej refleksyjny, bowiem tegoroczne spotkanie będzie odbywało się online. Jednak twórcy uświadomili sobie, że Lednica 2021 to 25. Spotkanie Młodych, a co za tym idzie „musi być impreza”.

Reakcje internautów

Internauci nie mogą doczekać się tegorocznej Lednicy i w komentarzach pod teledyskiem „Słyszę Cię” wyrażają swój entuzjazm wobec utworu. „Słowa proste, ale z wielką głębią i siłą” – skomentował nagranie Wojciech Gąsienica. „Stwierdziłam, że chyba już się starzeję, bo plakat do mnie nie trafił… Ale symbole są świetne, a piosenka idealna, by wziąć ją ze sobą w drogę” – przyznała Anna Mielewczyk.

„Piosenka budzi także piękne życzenia. Jak pięknie byłoby wśród nas, gdybyśmy tak naprawdę chcieli usłyszeć ten dobry, właściwy dla nas głos, ten, który prowadzi do dobrego lepszego świata i zauważenia obok nas drugiego człowieka, który tak nas potrzebuje” – napisała Jola Pinczuk.

Reklama

„Słyszę Cię”

Pod filmem zamieszczamy tekst piosenki.

Tekst piosenki

1. Głosy od rana po zmierzch
Każdy dosięgnąć chce mnie
Każdy mi mówi, jak żyć
Z kim trzymać i dokąd iść
Jak wybrać ten, w którym jest
Prawdziwa miłość i sens
Jak wybrać ten, którym dziś
Prowadzisz i mówisz Ty?

Ref: Panie mój, Panie mój, słyszę Cię
Niech odmienia duszę mą słowo Twe

2. Twe słowo daje mi moc
Chociaż najcichszy to głos
To on prowadzi mnie tam
Gdzie nigdy nie jestem sam
Uczę się słuchać i trwać
Odkrywam, kim jestem ja
Widzę swą duszę i wiem,
Jak dobrym stworzyłeś mnie

Wiem, że jesteś w ciszy
Pozwól usłyszeć Twój głos, który nadzieję da
Wyłączam te dźwięki co sensu nie mają,
By słyszeć ten jeden, by słyszeć Cię, Panie!

„Usłysz”

Tegorocznemu spotkaniu będzie towarzyszyć hasło „Usłysz”. To zaproszenie do wsłuchiwania się przede wszystkim w głos Pana Boga, ale i siebie nawzajem, co dzisiaj, w świecie zdominowanym przez wszechobecny hałas, jest coraz trudniejsze – mówi Anna Kauczor, koordynator promocji Spotkania Młodych Lednica 2000.

Reklama

Postacią, która będzie towarzyszyła młodym podczas tegorocznego wydarzenia, będzie św. Jan Chrzciciel, mistrz ciszy i prorok prostoty. Chcemy odkrywać z jego pomocą przestrzeń wiary, tej przeżywanej indywidualnie, ale i we wspólnocie Kościoła, i w relacjach z innymi ludźmi – tłumaczą organizatorzy. Symbolami tegorocznego spotkania będą: skrzydła i linijka.

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę