Slavangard 2016: Czas na dominikańskie kino!

W dniach 19-22 maja odbędzie się w Krakowie festiwal filmowy Slavangard. Zapraszamy wszystkich fanów dobrego, niezależnego kina!

Reklama

W tegorocznej, jubileuszowej edycji Dominikańskiego Festiwalu Filmowego „Slavangard” biorą udział Duszpasterstwa, Instytucje i Wspólnoty Dominikańskie z całej Polski. Pomysł na rozszerzenie wydarzenia zrodził się w krakowskiej „Beczce” jako forma wspólnego świętowania Jubileuszu 800-lecia powstania Zakonu Dominikańskiego.

Tegoroczne filmy krótkometrażowe powinny nawiązywać do hasła festiwalu – „Mówić nieustannie”.

Reklama
Reklama

W dniach 19-22 maja 2016 roku na uczestników czeka szereg wydarzeń festiwalowych, a pośród nich Gala Finałowa, podczas której w krakowskim Kinie Kijów nastąpi rozstrzygnięcie konkursu filmów krótkometrażowych.

Reklama
Reklama

Na pytanie „dlaczego warto” wziąć udział w festiwalu odpowiada były duszpasterz Beczki, ojciec Maciej Roszkowski OP, inicjator pierwszego „Slavangardu”:

Często jesteśmy nieśmiali w swoim myśleniu, bo wydaje nam się, że nie niesiemy w sobie żadnych historii, które byłyby warte opowiedzenia. Jeśli już decydujemy się, że chcielibyśmy stworzyć film albo napisać scenariusz, okazuje się, że znaczna część spośród nas ma coś naprawdę ważnego do przekazania. […] w większości z nas znajdują się sprawy naprawdę warte opowiedzenia. Zachęciłbym do uwierzenia w to, że każdy z nas może coś stworzyć.

Reklama

Wszelkie informacje znajdują się na stronie festiwalu:


SLAVANGARD.PL


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę