Nasze projekty

O co byś zapytał prześladowanych chrześcijan? [KONKURS]

Gdybyś miał możliwość spotkać się dziś z chrześcijaninem torturowanym wcześniej i więzionym tylko z powodu wiary w Chrystusa, o czym byś z nim porozmawiał? O co byś go zapytał? Do ogłoszenia takiego konkursu zainspirowała nas niezwykła książka, jaka trafiła właśnie do księgarń: “Porwany w Iraku”.

Reklama

Jej autorem jest pochodzący z Iraku biskup Saad Sirop Hanna, który opisał własną dramatyczną historię z sierpnia 2006 r. Był wówczas zwyczajnym katolickim księdzem, posługującym w parafii w rodzinnym Bagdadzie. Wieczorem 15 sierpnia, po odprawieniu wieczornej Mszy św. o Wniebowzięciu Matki Bożej wracał do swojego mieszkania przy seminarium duchownym w tym mieście. W pewnym momencie drogę zajechało mu kilka aut, z których wyskoczyło kilku zamaskowanych mężczyzn. Grożąc karabinami zmusili księdza do poddania się. Został związany, umieścili go w bagażniku samochodu i wywieźli w nieznanym kierunku. Tak zaczęła się jego 28-dniowa gehenna, najpierw spowodowana niewiedzą, o co chodzi napastnikom, potem – torturami, którymi próbowali go zmusić do przejścia na islam.

Podobne historie ciągle się wydarzają i ciągle wśród “zwykłych” chrześcijan nie brakuje takich, którzy gotowi są cierpieć dla imienia Jezusa. Zainspirowani książką biskupa Saada Siropa Hanny chcielibyśmy wspólnie z Edycją Świętego Pawła zaprosić Cię do refleksji i podzielenia się nią z nami.

Pytanie konkursowe brzmi:

Reklama
Reklama

O co chciałbyś zapytać biskupa Saada Siropa Hannę, gdybyś go spotkał? O czym byś porozmawiał z nim lub innymi chrześcijanami, prześladowanymi ze względu na swoją wiarę?

Autorów trzech najciekawszych, najpiękniejszych i najbardziej twórczych wypowiedzi nagrodzimy oczywiście książką “Porwany w Iraku”.

Reklama
Reklama

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się tutaj>> <regulamin>
Na odpowiedzi na zadanie konkursowe czekamy do czwartku 16 maja pod adresem e-mailowym [email protected] W tytule prosimy wpisać “Porwany w Iraku – konkurs”.

Więcej o książce stanowiącej nagrodę przeczytasz tutaj >>Książka, która wypędza z poczucia komfortu

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite