Nasze projekty
Reklama

26. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie

13 lipca Warszawa stanie się miejscem spotkania 1,5 tysiąca młodych ludzi z różnych stron świata, w ramach 26. Międzynarodowej Parafiady. Dzieci i młodzież będą rywalizować w konkurencjach sportowych oraz w zadaniach z obszaru kultury i sztuki. Organizatorzy – Stowarzyszenie Parafiada – zadba również o wymiar duchowy spotkania. Impreza potrwa do 19 lipca.

Udział w Parafiadzie biorą dzieci i młodzież z Polski oraz rodacy z 7 krajów: Białorusi, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Rosji, Uzbekistanu i Niemiec. Przyjazd do Warszawy poprzedzony jest eliminacjami i przygotowaniami. Innym istotnym warunkiem są dobre oceny szkolne.

 

Sport

Reklama

 

Na miejscu czeka na nich 16 konkurencji sportowych. Medale będą przyznawane między innymi w koszykówce, lekkoatletyce, strzelectwie, ping-pongu i piłce nożnej. Zawody odbędą się na profesjonalnych obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego i  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a prowadzić je będą licencjonowani sędziowie, zrzeszeni w odpowiednich związkach sportowych.

 

Reklama

Sztuka i historia

 

Popularnością cieszy się również rywalizacja z zakresu kultury i sztuki. Swoje umiejętności sprawdzą wokaliści, plastycy i młodzi aktorzy teatralni, a także miłośnicy historii i geografii. Uzupełnieniem tej oferty są warsztaty taneczne, radiowe oraz spotkania z profesjonalnymi artystami. Oczekiwanym przez młodzież punktem programu będzie… międzynarodowa dyskoteka.

Reklama

Podstawą Parafiady są bezcenne we współczesnym świecie wartości: szacunek, dobro i uczciwość, a przede wszystkim modlitwa. Po środku obozowiska zawsze stoi otwarty namiot, w którym odbywa się Adoracja. Wszyscy uczestnicy zaproszeni są do udziału w codziennej Eucharystii.

 

Wyżej wymienione aktywności świetnie się uzupełniają. Nic dziwnego, że impreza cieszy się dużą popularnością wśród uczestników – ma swoją tradycję i uznaną markę także wśród instytucji i prywatnych firm (m.in. wyróżnienie przez Polski Komitet Olimpijski w 2009 roku).

 

Patronami strategicznymi są Minister Spraw Zagranicznych oraz Minister Sportu i Turystyki.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Parafiada. Więcej informacji: www.parafiada.pl

 

Stacja7.pl wspiera medialnie ten projekt. Życzymy wszystkim uczestnikom dobrego czasu!

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę